שתף קטע נבחר

הילדה ניסתה להתאבד, האנס ירצה מאסר קצר

עופר כרמי מקיבוץ יגור הואשם באונס ילדה בת חמש, והורשע לבסוף בניסיון אונס. השופטים הזדעזעו מחומרת מעשיו וממצבה הקשה של הקורבן, אך גזרו עליו שש שנות מאסר בלבד. העונש המקסימלי בחוק בעוון עבירות אלה: 23 שנות מאסר

בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר הבוקר (יום ה') שש שנות מאסר בפועל על עופר כרמי, בן 34 מקיבוץ יגור, שהודה והורשע בהסדר טיעון בביצוע ניסיון אונס ומעשה מגונה בילדה בת חמש, כשהגיע לנקות את השטיחים בביתה באפריל 2006.

 

בתחילה אמנם הואשם כרמי בביצוע אונס ומעשה סדום בילדה, אך בעקבות הסדר הטיעון הופחתו האישומים נגדו. העונש המקסימלי הקבוע בחוק לניסיון לאונס ילדה הוא 16 שנות מאסר, ועל מעשה מגונה: שבע שנים. לכרמי הרשעות קודמות בעבירות של תקיפת שוטר, אך כאמור גזר עליו בית המשפט עונש קצר בהרבה, ובנוסף נגזרו עליו שנתיים מאסר על תנאי ופיצוי כספי של 20 אלף שקלים לילדה.

 

אמה של הילדה הגיעה לבית המשפט וסיפרה על המשבר הקשה שעברה המשפחה מאז ביצע את המעשים: במהלך השנה האחרונה ניסתה הילדה לשים קץ לחייה פעמיים. באחד המקרים ניסתה לחתוך את ורידיה בעזרת סכין ובפעם השנייה טיפסה על גג ביתה. בשנה האחרונה חלה הידרדרות קשה במצבה והיא עברה טיפולים יחד עם אמה, ששהתה בחדר הסמוך בזמן ביצוע המעשים. האם אף סיפרה כי הילדה אמרה לה, "לא באת להציל אותי".

 

בית המשפט התייחס בגזר דינו למצבה הנפשי הקשה של הילדה, שתיאלץ להתמודד כל חייה עם הטראומה: "מתסקיר הקורבן המעמיק עולה הנזק הנפשי החמור שנגרם למתלוננת כתוצאה מהאירוע הטראומטי שחוותה על בשרה, וכן תגובותיה הקשות לאחר האירוע והמשבר שפקד את המשפחה כולה בעקבות הדברים הללו...

 

"עד לאירוע תוארה הילדה כחברותית, מלאת שמחת חיים וחיונית, ואילו לאחריו לא חזרה עוד להיות כשהייתה. חל שינוי מהותי במצבה הנפשי והיא אובחנה כסובלת מתסמונת חרדה פוסט טראומטית חריפה, מתסמינים דיכאוניים ואף ביצעה מעשים שונים של פגיעה עצמית שיש בהם כדי לעורר דאגה".

 

למרות הדברים הסתפק בית המשפט בעונש מינורי. השופטים ברכה אופיר-תום, ישעיהו שנלר ומרים סוקולוב כתבו בגזר הדין: "הנאשם ניצל באופן בוטה את תמימותה, את היותה קטינה ואת האמון שניתן בו מתוקף תפקידו כנותן שירות. במהלך ביצוע העבודה לשמה הוזמן, התעלל בה מינית לצורך סיפוק דחפיו ויצריו המיניים, ואף נוכחותה של האם בבית לא הרתיעה אותו מביצוע זממו".

 

בית המשפט התייחס גם לכך כי ביצע את המעשים בתקופה שבה היה מצוי בטיפולה של עובדת סוציאלית למשך חמישה חודשים ואף טופל בתרופה פסיכיאטרית, "דבר שממחיש את עוצמת דחפיו המיניים המוגברים, שהיה חייב בריסונם והמסוכנות הגבוהה הנשקפת ממנו". המעשים בוצעו עשרה ימים בלבד לאחר הטיפול האחרון שניתן לו, אך הוא לא נטל את התרופות שלו בסמוך לביצוע המעשה.

 

ד"ר דנה פוגץ', ראש מרכז נגה בקריה האקדמית אונו, המייצגת את המשפחה, אמרה כי העונש לא משקף את חומרת המעשים בשום אופן: "צר לי שבתוך זמן כל כך קצר הוא יחזור לסכן ילדות קטנות במדינת ישראל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ויז'ואל/פוטוס
ת חמש. אילוסטרציה
צילום: ויז'ואל/פוטוס
מומלצים