שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  נתב"ג: נוסע החביא סכינים; האירוע נחקר
  טיסת אל-על למוסקבה עוכבה לאחר שאנשי הביטחון מצאו מספר סכינים מוחבאות בתוך מכשיר אלקטרוני של אחד הנוסעים. בשעה זו הוא נחקר, הפעילות בטרמינל התחדשה
  ערב סוער עבר על שדה התעופה בן גוריון. כוחות הביטחון נכנסו הערב (ה') לכוננות לאחר שמספר סכינים נמצאו מוחבאים בתוך מכשיר די-וי-די במזוודה של אחד מנוסעי טיסת אל-על למוסקבה. מוקדם יותר עיכבו העובדים במקום את ההמראות בגלל עיצומים מול הנהלת שדות התעופה.

   

  מתחקור ראשוני של האירוע עולה כי בסביבות השעה 17:00 הגיעו כמה נוסעים לבידוק הביטחוני. הבודקים החליטו לבדוק את מכשיר ה-DVD שנשאה אחת הנוסעות בשיקוף. בבדיקה התברר כי בתוך המכשיר ישנה סכין גדולה. בבדיקה נוספת שנערכה במכשיר חשמלי שניסה נוסע נוסף להעלות על הטיסה התגלה גם כן סכין.

   

  מיד עם מציאת הסכינים על ידי אנשי הביטחון ניתנה הוראה להקפיא את המראת הטיסה ואנשי האבטחה החלו לבצע בדיקות מקיפות לכל הנוסעים. במקביל הוכרז על נוהל חירום בנמל התעופה, שכלל הקפאת מצב, ביטול ה"צ'ק אין" של כלל הטיסות למוסקבה ותיגבור מערך האבטחה בשדה.

   

  הנוסעים שבכליהם נמצאו הסכינים נלקחו לחדר חקירות והם תושאלו על ידי אנשי השב"כ ומערך האבטחה של הרשות. בשלב זה לא ברור מדוע נשאו עימם סכינים ולאיזו מטרה ניסו להעלות אותם למטוס. יש לציין כי על פי חוקי התעופה הבינלאומיים חל איסור מוחלט להעלות סכינים לטיסות.

   

  אחר הצהריים גם התגלה חפץ חשוד בטרמינל הראשי, אשר לאחר בדיקת חבלנים התברר כחפץ תמים. בעקבות שני הארועים עצרו בנתב"ג את ההמראות, אשר חודשו כעבור שעה קלה.

   

  עוד לפני מציאת הסכינים והחפץ החשוד עוכבו טיסות רבות בנתב"ג, לאחר שעובדי שדה התעופה נקטו עיצומים למשך שעה קלה נוכח מה שהם מגדירים – הפרת הסכמים על-ידי ההנהלה. סמוך לשעה 17:00 עזבו העובדים את משמרתם וכתוצאה מכך נגרמו עיכובים של כחצי שעה עד שעה בלוח הטיסות. גורמים ברשות שדות התעופה אמרו כי לא ברורה להם הסיבה לעיצומים והם לא קיבלו הודעה מוקדמת על השיבושים.

   

  העובדים לא פרקו מטען ממטוסים שנחתו ולא העמיסו מטען על מטוסים שאמורים להמריא. כמו כן מגדל הפיקוח לא איפשר למטוסים להמריא בזמן על-פי לוח הטיסות. העובדים קיימו אספות הסברה עם נציגי הוועד וכעבור שעה קלה שבו לעבודתם.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: גיא רובננקו
  מה עשו הסכינים במזוודה? תמונת ארכיון
  צילום: גיא רובננקו
  מומלצים