שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  לקראת הדו"ח: 'אולמרט, הביתה. דבר לא השתנה'
  שלושה ימים לפני פרסום הדו"ח החלקי של ועדת וינוגרד, התאספו תושבים מאזור הצפון במרכז העיר חיפה כדי לערוך משמרת מחאה בקריאה להתפטרותה של ההנהגה: "המקלטים לא ערוכים למערכה נוספת, ומבוגרים וילדים נותרו עם טראומות ומצוקות נפשיות - וראשי המדינה מתנהגים כאילו הכל כבר מאחורינו"

  שלושה ימים לפני פרסום מסקנות ועדת וינוגרד התארגנו כ-20 תושבים מחיפה, קריית טבעון והקריות, וקיימו הבוקר (יום ו') משמרת מחאה במרכז חורב בחיפה, בקריאה להתפטרות הממשלה.

   

  המפגינים הביעו כעס על הממשלה, שלדבריהם הבטיחה רבות אחרי המלחמה - אך לא קיימה. "המקלטים אינם ערוכים למערכה נוספת, ואת המזגנים והטלוויזיות שנמצאים בחלקם תרמו אנשים פרטיים", טוען ליאור הררי, תושב קריית אתא וממארגני המחאה. "מבוגרים וילדים נותרו עם טראומות ומצוקות נפשיות מהמלחמה, וראשי המדינה מתנהגים כאילו הכל כבר מאחורינו. זה לא פלא שלא מטפלים בנו התושבים, אפילו את שני החטופים מלבנון הם לא מצליחים להחזיר לחיק משפחתם".


  על המנהיגים לקבל אחריות (צילום: דורון גולן)

   

  הררי סיפר ל-ynet: "זו משמרת מחאה שקטה שלא נועדה להפריע, אלא להעיר את הציבור באמצעות השלטים, ולקראת יום שני לקרוא לראש הממשלה אהוד אולמרט ושותפיו להסיק מסקנות ולקבל אחריות. לא במילים, אלא במעשים.

   

  "אולמרט אינו לבד במערכה, וגם שר הביטחון עמיר פרץ צריך להצטרף אליו, וכמו הרמטכ"ל לפניהם לקבל אחריות למצב שנותר במלחמה ואחריה בצפון - וללכת הביתה".

   

  חלק מהנהגים שחלפו במקום הביעו הזדהות עם המפגינים באמצעות צפירות. הולכי הרגל הפגינו ברובם אדישות, אך  חבורת המוחים לא הרימה ידיים והביעה תקווה שבשבועות הבאים יצטרפו למחאתם חברים נוספים. "נהיה כאן כל יום שישי, ובהמשך גם בצמתים נוספים בחיפה ובצפון, עד שהמסר הברור יעלה למעלה – העם רוצה בחירות, ועכשיו".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים