שתף קטע נבחר

האם מחסניות הדיו החדשות של HP זולות יותר?

במטרה להילחם במחסניות הדיו החלופי, HP מציעה ללקוחותיה שיטה חדשה לרכישת דיו: מחסניות זולות למי שמדפיס מעט, ומחסניות חסכוניות בנפח כפול למי שמדפיס הרבה. באופן כזה, טוענת החברה, יוכל הצרכן להתאים את ההוצאה להרגלי ההדפסה שלו. האמנם?

חברת HP העולמית הכריזה השבוע (ג') על שיטה חדשה לאספקת מחסניות דיו למדפסות שלה. בשיטה החדשה יזוהו המחסניות במספר ובצבע, ויהיו משלושה סוגים:

 

  • מחסניות רגילות (Standard). מחסניות זהות לאלו שסופקו עד היום, אותן ניתן יהיה לזהות על-פי הצבע הכחול של האריזה וכיסוי ראש ההדפסה. הן יתומחרו במחירים של החל מ-15 דולר בארה"ב והחל מ-100 ש"ח (כולל מע"מ) בישראל.

 

  • מחסניות חסכוניות (Value). מחסניות בנפח כפול ובצבע ירוק, שיסומנו "XL". המחירים יהיו החל מ-30 דולר בארה"ב והחל מ-125 ש"ח בישראל.

 

  • מחסניות ייעודיות (Specialty). מחסניות לשימושים מקצועיים (בעיקר הדפסות פוטו) באריזות אדומות, בתמחור של החל מ-25 דולר בארה"ב והחל מ-150 ש"ח בישראל.

 

בשיטה הזו, אומרת HP, יוכל כל לקוח לבחור בפתרון המתאים לו. משתמשים שמדפיסים מעט יוכלו להוציא פחות כסף על דיו ומשתמשים שמדפיסים הרבה יוכלו לרכוש מחסניות דיו בקיבולת גבוהה כדי לצמצם את עלות ההדפסה לדף (cpp).

 

לשאלת ynet השיבה HP ישראל כי בימים הקרובים ניתן יהיה למצוא בחנויות בישראל את המוצרים החדשים הראשונים. המוצרים הנותרים יהיו זמינים החל מיוני השנה.

 

האם נחסוך כסף?

החידוש העיקרי בסדרות המוצרים החדשות הן המחסניות ה"חסכוניות" באריזות הירוקות. מעשית, מדובר במחסניות שתכולת הדיו שלהן כפולה. החיסכון הצפוי לצרכן לאורך זמן הוא כ-30 אחוז (בחישוב לפי העלות לדף). זאת, כמובן, בהשוואה למחסניות ה"רגילות".

 

במקרים בהם הפרש המחיר בין מחסניות הדיו המקוריות לבין המחסניות החליפיות/תואמות אינו גדול, המחסניות החסכוניות עשויות להיות בחירה משתלמת. מצד שני, יש מקרים בהם גם המחסניות החסכוניות של HP לא יהיו חסכוניות מספיק.

 

לדוגמה: מחסנית הצבע המקורית מסוג C6578D (משמשת ברוב המדפסות של HP מסדרות DeskJet 9xx ובכ-20 דגמים של מדפסות OfficeJet, PhotoSmart ואחרות). C6578D שמספיקה להדפסת 450 דפים, עולה היום בישראל החל מ-150 שקלים.

 

היא תוחלף במחסנית HP 78 שתשווק במחיר דומה. המחסנית החסכונית מסוג HP 78XL תאפשר להדפיס 970 דף, ומחירה הצפוי הוא כ-220 ש"ח ומעלה.

 

מחסניות הדיו החלופי עדיין זולות יותר

לפי הדוגמה הזו, אם נהגתם להשתמש עד היום במחסניות מקוריות של HP, תחסכו לאורך זמן יותר מ-30 אחוזים מההוצאה על דיו. מצד שני, מזה זמן משווקות בישראל מחסניות תואמות בקיבולת דומה (970 דף), במחיר של החל מ-70 שקלים.

 

זו אינה היוזמה הראשונה של HP שנועדה לעצור את הסחף בתחום מחסניות הדיו. מזה כשנתיים היא משווקת עבור חלק מהמדפסות שלה אריזות "Twinpack", שכוללות שתי מחסניות זהות במחיר מוזל.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שתי מחסניות, רגילה וחסכונית
מומלצים