שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  כתב "פוקוס" ללשכת אולמרט: אני מתנצל
  לאחר הפרסומים באתר האינטרנט של המגזין הגרמני "פוקוס" - שלפיהם אהוד אולמרט אמר: "10 ימים נדרשים לפגוע בגרעין באיראן" - הגיעה הכחשה מיידית לדברים מלשכת ראש הממשלה. הערב הבהיר הכתב, אמיר טהארי: "לא כתבתי את מה שפירסם ה'פוקוס'"

  "לא כתבתי את מה שפירסם הפוקוס", הבהיר הערב (שבת) הכתב אמיר טהארי בשיחה עם יועצת התקשורת של ראש הממשלה, בעקבות פרסום הראיון שערך כביכול עם אהוד אולמרט, ובו ציטט אותו כאומר על פעולה צבאית נגד איראן: "זה יכול לקחת עשרה ימים ואלף טילי שיוט". ל-ynet נודע כי בשיחה עם היועצת, מירי אייזן, הוסיף טהארי: "זה לא החומר שאני העברתי. ביקשתי מהעיתון להוריד את הפרסום מהאתר. אני מתנצל בפניכם".

   

  לאחר הפרסומים באתר האינטרנט של המגזין הגרמני "פוקוס", הגיעה הכחשה מיידית מלשכת ראש הממשלה. לשכת אולמרט טענה שהכתב הגיע לפני כשבועיים לשיחת רקע אצל ראש הממשלה בעקבות פניית אורי לובראני, לשעבר המתאם לשחרור שבויי צה"ל, וכיום עוסק בסוגיה האיראנית מטעם הממשלה.

   

  הערב אמר לובראני ל-ynet: "מאז הפרסום בצהריים אני מחפש את טהארי. אני לא מבין איך הוא פירסם את מה שפורסם. נכחתי בפגישה עם ראש הממשלה ולא שמעתי שום דבר כזה. אני לא מצליח לזכור שום דבר שמתקרב לזה. מה שאני זוכר הוא שעיקר הדברים שאמר ראש הממשלה נגעו לכך שהסנקציות שהוטלו על איראן מועילות".

   

  "אני מכיר את העיתונאי טהארי מאז שהייתי שגריר ישראל בטהראן. הוא עיתונאי ותיק. כבר אז הוא היה העורך הראשי של העיתון החשוב 'קהן'. הכרתי אותו כאדם אמין מאוד. לכן גם פעלתי בתיווך כדי לקיים את הפגישה הזאת איתו. הובהר לו מעבר לכל ספק שאין המדובר בראיון עיתונאי, אלא בשיחת רקע. הוא לא הקליט שום דבר ולא רשם שום דבר. אני לא מצליח להבין מה קרה לו. אני מקווה מאוד לתפוס אותו ולשוחח איתו על מה שקרה".

   

  בלשכת ראש הממשלה בירושלים עושים מאז הפרסום בצהריים מאמצים גדולים להפריך את הדברים. כעת הם מצפים שהעיתון הגרמני יפרסם את ההכחשה בעצמו, ואולם לפי שעה הגרמנים אינם עושים כך והראיון המלא עם אולמרט אמור להתפרסם מחר.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  "לא שמעתי שום דבר כזה". לובראני
  צילום: דודי ועקנין
  הכחשה מיידית מהלשכה. אולמרט
  צילום: גיל יוחנן
  מומלצים