שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  "פוקוס": לא היה שום רמז שמדובר בשיחת רקע
  בלשכת ראש הממשלה הבהירו ביממה האחרונה כי דבריו של אולמרט כפי שהופיעו בראיון שהעניק כביכול למגזין הגרמני, נאמרו במסגרת שיחת רקע והובאו באופן לא מדוייק. היום, לקראת פרסום הראיון המלא, העלה המגזין מאמר מערכת מיוחד בו הבהיר כי הראיון נקבע כבר לפני שנה

  הסערה הגדולה סביב פרסום הראיון שהיה או לא היה עם אהוד אולמרט ב"פוקוס", באה לידי ביטוי היום במאמר מערכת מיוחד באתר האינטרנט של המגזין הגרמני. במאמר, שהתפרסם אחר הצהריים, מבהירים עורכי המגזין כי התקשורת הישראלית היא זו שנתנה פרשנות לא נכונה לדבריו של ראש הממשלה, שאמר כביכול על פעולה צבאית נגד איראן: "מעולם לא שללנו זאת, זה יכול לקחת עשרה ימים ואלף טילי שיוט אבל מבחינה טכנית זה שדבר שניתן לבצע".

   

  "התקשורת הישראלית נתנה לראיון אינטרפרטציה כאילו יש לישראל תוכניות בהתאם, מה שהוא לא אמר", מבהירים עורכי המגזין. "הוא גם הדגיש שאין בכוונתו לאיים על איראן ולכן הבהיר שישראל לא מתכננת לתקוף".

   

  בלשכתו של אהוד אולמרט מיהרו אתמול להכחיש את קיום הראיון אולם במגזין הגרמני ממשיכים גם היום לעמוד מאחורי הדברים. "משרד ראש הממשלה העמיד בסימן שאלה את כל הראיון בטענה שהפגישה עם אמיר טהארי (החתום על הראיון) הייתה רק שיחת רקע, אבל אולמרט הבטיח לו ראיון כבר לפני יותר משנה בעת פגישה בברלין", נכתב היום במאמר המערכת. "באף נקודת זמן במהלך הראיון עם ראש הממשלה הישראלי לא היה ולו רמז לכך, שהנאמר אמור לשמש לרקע בלבד. קיראו את הראיון המלא באתר, כפי שייתפרסם מחר בעיתון".

   

  הכתב בשיחה עם לשכת רה"מ: מצטער על הדברים

  אמש, בשיחה עם יועצת התקשורת של ראש הממשלה אשר תוכנה נודע ל-ynet, אמר אמיר טהארי, הכתב שחתום על הראיון: "לא כתבתי את מה שפירסם הפוקוס: זה לא החומר שאני העברתי. ביקשתי מהעיתון להוריד את הפרסום מהאתר. אני מתנצל בפניכם".

   

  לאחר הפרסומים באתר האינטרנט של המגזין הגרמני "פוקוס", הגיעה הכחשה מיידית מלשכת ראש הממשלה בנוגע לקיומו ולתוכנם של הדברים. לשכת אולמרט טענה שהכתב הגיע לפני כשבועיים לשיחת רקע אצל ראש הממשלה בעקבות פניית אורי לובראני, לשעבר המתאם לשחרור שבויי צה"ל, וכיום עוסק בסוגיה האיראנית מטעם הממשלה.

   

  אמש אמר לובראני ל-ynet: "מאז הפרסום בשבת בצהריים אני מחפש את טהארי. אני לא מבין איך הוא פירסם את מה שפורסם. נכחתי בפגישה עם ראש הממשלה ולא שמעתי שום דבר כזה. אני לא מצליח לזכור שום דבר שמתקרב לזה. מה שאני זוכר הוא שעיקר הדברים שאמר ראש הממשלה נגעו לכך שהסנקציות שהוטלו על איראן מועילות".

   

  בבחינת הנוסח המלא של התרגום לגרמנית, שהגיע לידי ynet, מוצג אולמרט כמי שאומר ש"תקיפת איראן תיקח 10 ימים ו-1000 טילי שיוט" בעוד בתמלול האנגלי הוא מזכיר זאת כהערת אגב, לצד הדגש כי יש להסתמך על סנקציות ולחץ דיפלומטי בין לאומי על הנשיא מחמוד אחמדי-נג'אד. אולמרט גם שב ומזכיר את הסכנות העומדות מאחורי תקיפת איראן ומדגיש כי לא היה רוצה לעורר את זעמו של כל העם האיראני בגלל פעולה צבאית.

   

  "פעולה כזו תסיט נגדנו מדינות מוסלמיות אחרות ותגרום לבעיות גדולות אף יותר", צוטט אולמרט בראיון והסביר כי בשל כך אין לישראל לפי שעה כוונה לתקוף: "עלינו לתת זמן לתהליך הסנקציות, כדי שיוכל לתת את אותותיו". ראש הממשלה הביע ספק אם איראן אכן התקדמה בפרויקט הגרעין כפי שטוענים מנהיגיה ואמר כי איננו חושב "שהם עומדים לחצות את הסף 'נקודת האל חזור' הטכנולוגית. עדיין יש זמן לעצור אותם". בהמשך הראיון התייחס אולמרט גם ליוזמה הסעודית ולאפשרות לפתוח במשא ומתן עם הסורים.

   

  בלשכת ראש הממשלה בירושלים עשו מאז אתמול מאמצים גדולים להפריך את הדברים והבהירו כי הם מצפים שהעיתון הגרמני יפרסם הכחשה מטעמו. לפי שעה, כאמור, הגרמנים אינם עושים כך למעט מאמר ההבהרה של העורך והראיון המלא עם אולמרט אמור להתפרסם במלואו באינטרנט כבר היום ומחר בעיתונים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אולמרט. הראיון יתפרסם במלואו
  צילום: גיל יוחנן
  מומלצים