שתף קטע נבחר

צילום: אבי אוחיון, לע"מ

עתירה ראשונה לבג"ץ: "אולמרט, התפטר"

עו"ד יוסי פוקס הגיש הבוקר עתירה הקוראת לראש הממשלה לפנות את מקומו: "אולמרט נאחז בקרנות המזבח והציבור כולו נתון כבן ערובה". בג"ץ דחה את העתירה על הסף בטענה ש"דו"ח הביניים עודנו נלמד"

עתירה ראשונה דורשת מראש הממשלה לפנות את כיסאו. עו"ד יוסי פוקס עתר הבוקר (ג') לבג"ץ, בדרישה לפיטורי ראש הממשלה: "אולמרט נאחז בקרנות המזבח והציבור כולו נתון כבן ערובה".

  

עו"ד פוקס, שהשתתף כאיש מילואים במלחמת לבנון השנייה, דורש בעתירה שראש הממשלה יודיע מיידית על התפטרותו. "כאשר ראש ממשלה בישראל נכשל באופן כה חמור במבחן הגורלי ביותר שיש למדינה, הרי שאין כל אפשרות לאפשר לו לגשת לבחינה נוספת כזו במועד ב'", אמר פוקס.

 

 

בעתירה נכתב כי "בעוד הסאגה המשפטית והפוליטית נמשכת, מוצאים עצמם אזרחי המדינה במבוכה רבה, שלא לומר בכעס עצור על כי המשיב (ראש הממשלה) נאחז בקרנות המזבח ומודיע כי אין בכוונתו להתפטר, הציבור נתון כולו כבן ערובה בידיו של המשיב ואין בידו לעשות מאומה זולתי פנייה לבית משפט נכבד זה".

 

פוקס הסביר כי הזדרז להגיש את העתירה, בעקבות הודעתו של ראש הממשלה, שעות לאחר פרסום הדו"ח, לפיה - אין בדעתו להתפטר. לכן, לטענת העותר - אין כל צורך או אפשרות למיצוי הליכים נוספים, קודם להגשת העתירה.

 

בהודעה שצולמה בלשכתו, כשהוא מקריא מן הכתב, אמר אולמרט לציבור: "זהו דו"ח חמור וקשה. נעשו משגים, היו כשלים אצל מקבלי ההחלטות המרכזיים ואני בראשם. צריך להפיק לקחים, צריך לתקן ליקויים והם רבים, צריך לעשות ולעשות הרבה. אני מתכוון לפעול כדי לתקן את כל הטעון תיקון ביסודיות ומהר. לא יהיה זה נכון להתפטר. הממשלה הזו קיבלה את ההחלטות - והיא תעסוק בתיקון הליקויים".

 

בג"ץ דחה על הסף את עתירתו של פוקס בדרישה להתפטרותו של ראש הממשלה אולמרט. העתירה נדחתה בשעות אחר הצהריים מסיבות טכניות. "מדובר בדו"ח ביניים שהונח אתמול על שולחן הממשלה ומטבע הדברים עודנו נלמד על-ידי כל הגורמים הנוגעים בדבר", כתבו שופטי בג"ץ בהחלטתם.

 

מעבר לעתירה שהוגשה - ה"קרב" סביב מסקנות הדו"ח עובר הבוקר ביתר-שאת לזירה הפוליטית. במערכת הפוליטית תוהים הבוקר האם מפלגת העבודה תפרק את הקואליציה. השר איתן כבל צפוי להודיע על המשך דרכו בממשלת אולמרט וייתכן שיתפטר. כבל צפוי להודיע בנוסף על מהלך שיוביל במרכז המפלגה, הקורא ליציאת שרי העבודה מהממשלה. מקורביו של עמי אילון אומרים ל-ynet כי "הוא לא יוכל לאפשר למפלגת העבודה להישאר בממשלה, אם ינצח בפריימריז".


פורסם לראשונה 01/05/2007 09:03

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
עו"ד יוסי פוקס, מגיש העתירה
צילום: גיל יוחנן
אהוד אולמרט. "נאחז במזבח"
צילום: רויטרס
מומלצים