שתף קטע נבחר

טבריה: הודח הווטרינר העירוני החשוד בהתעללות

בעקבות עדויות קשות על התנהלותו של הווטרינר ד"ר אמנון אור, מנהל תחנת ההסגר בטבריה שנגדו הוצא צו מניעה זמני לאחר פניית עמותת "תנו לחיות לחיות", החליטה מועצת העיר לפטרו מתפקידו. "הם עושים רצח אופי לעובד ציבור", טוען אור בתגובה

מועצת העיר טבריה הצביעה אמש (ב') פה אחד על הדחתו של הווטרינר העירוני ד"ר אמנון אור, בעקבות המלצות ועדת השימוע העירונית. בכיר בעיריית טבריה מסר ל-ynet כי "התנהגותו של הווטרינר, והחשדות על התעללות-לכאורה בבעלי-חיים בתחנת ההסגר העירונית, הובילו לפיטוריו". במקביל, בעיריית טבריה נעשים כעת מאמצים לאייש את משרת הווטרינר העירוני בהקדם האפשרי.

 

בשבוע שעבר הוציא בית משפט השלום הנצרת צו מניעה זמני, האוסר על אור לקיים כל מגע עם התחנה עד לקיום דיון בנושא מחר (ד'). הצו הוצא בעקבות בקשת עמותת "תנו לחיות לחיות", שהציגה בפני השופטת עירית הוד עדויות קשות על מצבם הרפואי החמור של הכלבים והחתולים המוחזקים במתקן.

 

הדרמה שהתחוללה בין כותלי בית המשפט הפכה במהירות למאבק בין העמותה למשרד החקלאות, כשביום חמישי האחרון הגיעו פעילים העמותה לתחנת ההסגר בכדי לטפל בכלבים. להפתעתם, המתינו להם במקום הווטרינר האחראי על מחוז הצפון ד"ר בוריס אבן-טוב ולצדו פקחי פיצו"ח, יחידת הפיקוח על הצומח והחי של משרד החקלאות. אלה סירבו לאפשר להם להיכנס לתחנה, ורק לאחר התערבות משטרה טבריה, הצליחו הפעילים לחלץ חמישה כלבים חולים ולהבהילם לטיפול באזור המרכז.

 

 

"מנסים להפוך אותי למתעלל בבעלי-חיים" 

אור, שכיהן ב-15 השנים האחרונות כווטרינר העירוני, תוקף את החלטת העירייה. "מדובר באינטרס פוליטי של הקואליציה בעירייה לפטר אותי, משום שאני דמות לא נוחה לעבודה איתה", הוא טוען. "בשיתוף עם עמותת "תנו לחיות לחיות", שיש לה אינטרס להילחם בשירותים הווטרינריים של מדינת ישראל, מנסים להציג אותי כמתעלל בבעלי-חיים".

 

אור מוסיף כי בכוונתו לפנות לבית המשפט לדיני עבודה במטרה לטהר את שמו. "אני מסרב לקחת שותפות ב'רפובליקת הבננות' הזו ומאמין שכל שופט יראה את האמת, לאחר שיוכח לו באמצעות מסמכים ועובדות מוצקות לחלוטין שהונו

את הציבור ועשו דברים לא חוקיים. אי אפשר לעשות רצח אופי לעובד ציבור שנלחם רבות למען בעלי-החיים במדינה ובטבריה בפרט", הוא מכריז.

 

בעמותת "תנו לחיות לחיות" מברכים על החלטת העירייה, ומציינים כי מחר יגישו תלונה נגדו במשטרת טבריה. "נדאג גם שיבוא על עונשו על כל פשעיו-לכאורה כנגד הכלבים והחתולים במהלך העשור האחרון", אומרת דוברת העמותה אתי אלטמן. "אני מבקשת מהציבור לתמוך בנו בדרישה לפטר לאלתר את ד"ר משה חיימוביץ', מנהל השירותים הווטרינריים במשרד החקלאות, האחראי למדיניות האכזרית שמתנהלת בתחנות ההסגר העירוניות בארץ". ממשרד החקלאות נמסר כי הוא ממתין להחלטת בית המשפט, על-מנת להיערך למינוי וטרינר רשותי אם יוחלט כי צו המניעה יהפוך לקבוע.

 

  • בעקבות חשיפת מקרי התעללות של וטרינרים בבעלי-החיים שבחסותם, השיקה היום קבוצת חובבי חיות עצומת רשת נגד כוונת משרד החקלאות להעניק חסינות לווטרינרים ברשויות המקומיות. לעצומה לחצו כאן

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"חשד להתעללות-לכאורה". ההסגר בטבריה
צילום: שי ארז
מומלצים