שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  יצחקי: אם אולמרט לא יתפטר - קדימה תחוסל
  יו"ר הקואליציה מזהיר כי מפלגת השלטון תתפוגג, אם ראש הממשלה לא יסיק כעת מסקנות אישיות. בשיחה עם ynet אומר ח"כ אביגדור יצחקי כי אם אולמרט לא ילך - הוא עצמו ילך. הבוקר: ישיבת ממשלה מיוחדת לדו"ח וינוגרד. ליפקין-שחק ימונה לראש הצוות שיתרגם את המלצות הוועדה לצעדים בשטח. ומה תגיד ציפי לבני? בכיר בקרבתה: אין לפסול האפשרות שתתפטר

  מתקפה חסרת תקדים נגד ראש הממשלה יוצאת הבוקר (יום ד') מפיו של יו"ר מפלגת השלטון והקואליציה: "אם הוא לא יתפטר, קדימה תחוסל", אומר ח"כ אביגדור יצחקי בשיחה עם ynet, ומבהיר: אם אולמרט לא יודיע על התפטרותו - שיחפש יושב-ראש אחר.

   

  יצחקי מעריך כי כל חברי הסיעה "ינשמו לרווחה" אם ראש הממשלה יסיק מסקנות אישיות. כבר אתמול הוא פתח בשיחות גישוש עם חברי הסיעה, בניסיון לבדוק אם יש סיכוי להדחה. מנגד, אנשי ראש הממשלה כבר חותרים להדיח אותו מראשות הסיעה, לאור התנהלותו בימים האחרונים.  


  אולמרט ויצחקי בימים אחרים (צילום ארכיון: חיים צח)

   

  בהמשך היום צפוי ראש הממשלה להופיע בסיעת קדימה, שתדון במשבר החמור אשר פקד את המפלגה בעקבות טלטלת וינוגרד. אבל עוד קודם לכן, באווירה מתוחה מתמיד, הוא יכנס את כל השרים, כדי לדון בדו"ח החמור אודות מלחמת לבנון השנייה.  

   

  בניסיון לייצב את הקואליציה בראשותו, נועד אתמול אולמרט עם השרים

  אלי ישי ואביגדור ליברמן, וקיבל את תמיכתם להמשך הכהונה. במפלגת העבודה נראים פני הדברים מעט אחרת, לאחר שאתמול עזב בטריקת דלת המזכ"ל, איתן כבל, וגם עמי אילון - שלפני הדו"ח עוד סבר כי מוטב להימנע מהחלפתו של ראש הממשלה בעת הזאת - קרא לו ללכת.

   

  אך כאמור, כאב הראש הפוליטי האמיתי של אולמרט מגיע מתוך סיעתו שלו, ובמיוחד מכיוונה של שרת החוץ ציפי לבני - שטרם הגיבה על הדו"ח הקשה. אמש היא ביקשה להיוועד ביחידות עם ראש הממשלה - ואילו אנשיו של האחרון כבר מאשימים אותה בחתרנות. מקור בכיר בסביבתה אמר כי אין לפסול את האפשרות שהיא תתפטר ותתייצב מול אולמרט.

   

  אתמול, לאחר שהבטיח ללמוד היטב את הדו"ח וליישם את המלצותיו, ניהל אולמרט מרתון פגישות עם ראשי מערכת הביטחון ועם בכירים ויועצים נוספים. היום הוא יבקש מהממשלה לאשר את הקמתו של צוות מיוחד ליישום המלצות וינוגרד. הצוות, בראשותו של הרמטכ"ל לשעבר, אמנון ליפקין-שחק, יתבקש להגיש בתוך חודש רשימת צעדים לפעולה, שעל יישומם ישקדו כל האגפים במשרד רה"מ. הממשלה צפויה גם להקים ועדת שרים - בראשות אולמרט עצמו - שתבחן את יישום הדו"ח.  

   

  על פניו, בסביבתו הקרובה של ראש הממשלה מנסים לשדר עשייה

   ולהוביל סדר יום: "אנחנו לא סוגרים את האורות ולא הולכים הביתה, יש אווירה של עבודה", אמר ל-ynet אחד המקורבים לאולמרט. אולם בפועל, למרות שיחות המוטיבציה שעורכים בכירי לשכת רה"מ לעובדיהם, נראו אתמול אנשי הלשכה בהלם. "אין ספק שמדובר במהלומה קשה, שספק אם ראש הממשלה יוכל להתאושש ממנה", אמרה אחת מהם. "אני לא בדיוק יודעת מה קורה אצל ראש הממשלה, אבל אצלנו לא מפסיקים לדבר על התחושות הקשות. זה בהחלט עלול להיות סופה של קדנציה, אחרי שנה בלבד".   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  או הוא או אני: יצחקי
  צילום: גיל יוחנן
  עדיין שותקת: לבני
  צילום: דודי ועקנין
  מומלצים