שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  טבע: הרווח ברבעון - 342 מיליון דולר - מעל התחזיות

  החברה עקפה את תחזיות האנליסטים ורשמה ברבעון הראשון של 2007 רווח של 342 מיליון דולר או 42 סנט למניה - גידול של 20% ברווח הנקי ו-14% ברווח למניה לעומת הרבעון המקביל אשתקד. ההכנסות ברבעון הראשון עלו ב-24% והסתכמו ב-2.08 מיליארד דולר - מעט מתחת לתחזית האנליסטים שעמדה על 2.11 מיליארד דולר

  ענקית התרופות טבע סיימה את הרבעון הראשון של 2007 עם הכנסות של 2.08 מיליארד דולר, גידול של 24% לעומת הרבעון המקביל ב-2006. בכך פספסה החברה ב-1.4% את התחזיות המוקדמות של האנליסטים.

   

  הרווח הנקי ברבעון הסתכם ב-342 מיליון דולר או 42 סנט למניה - גידול של 20% ברווח הנקי ו-14% ברווח למניה בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד, ו-7.6% מעל התחזיות. יצוין, כי לשערי החליפין היתה השפעה מינימלית על הרווח הנקי.

   

  האנליסטים בוול סטריט צפו כי החברה תסיים את הרבעון הראשון של השנה עם רווח של 39 סנט למניה על הכנסות של 2.11 מיליארד דולר.

   

  המכירות ברבעון, הושפעו הן מהכללת רבעון שלם של מכירות של איווקס בהשוואה להכללת שני חודשי מכירות איווקס ברבעון המקביל אשתקד, והן מהתחזקות של מטבעות שונים, במיוחד אירופאים, לעומת הדולר.

   

  שלמה ינאי, נשיא ומנכ"ל טבע, הגיב על התוצאות: "שנת 2007 התחילה מצוין. הביקושים הגבוהים לתרופות והמשך הצמיחה המואצת של גנריות בכל המדינות שבהן אנו פועלים, מכירות שיא רבעוניות של הקופקסון מוצרי הנשימה שלנו, הביאו את

  תוצאות הרבעון הראשון אל מעבר לציפיותינו". 

   

  האנליסטית נועה וייסברג מ-IBI על הדו"ח: "מעבר לכך שטבע עמדה בציפיות, מעיד הדו"ח אופטימיות ושקיפות הבאים לידי ביטוי בפירוט של רכישת המניות, תזרים המזומנים, ומכירות האזליקט ומוצרי הנשימה שנחשפו. באשר לתחזית - העובדה שטבע לא מסרה תחזית, יכולה לרמוז על כך שהיא מתכוונת לעדכן אותה כלפי מעלה". 


  פורסם לראשונה 02/05/2007 14:21

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אלי הורביץ, יו"ר טבע
  צילום: אביגיל עוזי
  שלמה ינאי, מנכ"ל טבע
  מומלצים