שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  כנפיים מימשה אופציות באל על ב-25 מליון שקל

  במקביל מכרה החברה כתבי אופציה של אל על בהיקף דומה של כ-26 מליון שקל. לאחר המימוש החברה תחזיק ב-40% ממניות אל על. הכספים בגין מימוש אופציות הרכישה של מניות המדינה באל על יופקדו בקופת הפיצויים לעובדים

  חברת כנפיים, בעלת השליטה באל על שבשליטת משפחת בורוביץ', ביצעה מימוש אופציות רכישה של מניות אל על שהונפקו על ידי המדינה ב-25 מליון שקל. במקביל מכרה החברה כתבי אופציה (סידרה 1) של אל על בהיקף דומה של כ-26 מליון שקל. המכירה בוצעה באמצעות בית ההשקעות לידר שוקי הון.

   

  לאחר מימוש זה ולאחר מימוש יתר האופציות שבכוונת החברה לממש עד ל-5 ליוני 2007, תמשיך החברה להחזיק ב-40% ממניות אל על (בדילול מלא), המאפשרים לה גם כיום את השליטה באל-על.

   

  הכספים שמשולמים ושישולמו למדינה בגין מימוש אופציות הרכישה של מניות המדינה באל על צפויים להיות מופקדים בקופת הפיצויים לעובדי אל על ובכך יגדילו את ההון העצמי של החברה.

   

  לחברת כנפיים חמש פעילויות עיקריות: הובלה אווירית במטוסי נוסעים ובמטוסי מטען, החכרת מטוסים בבעלות (ליסינג), מתן שירותים לחברות תעופה ונוסעים בנתב"ג, תחזוקת מטוסים אזרחיים ושל חיל האויר, וכן הסעים לנתב"ג.

   

  מלבד אחזקתה באל על מחזיקה כנפיים ב-75% ממניות גלובל כנפיים ליסינג, ב-50% ממניות QAS ישראל, ב-100% מתאגיד כנפי תחזוקה וב-50% ממניות חברת אוריסל (המחזיקה בחברת טל לימוזין).

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  שלמה חנאל, מנכ"ל כנפיים
  צילום: סיון פרג'
  איזי בורוביץ, יו"ר אל על
  צילום: סיון פרג'
  מומלצים