שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  איסתא: הסטודנטים מכרו 50% מאחזקתם ב-42.5 מיליון שקל

  במסגרת העסקה רכשו אחישי גל, מנכ"ל החברה יחד עם שותפיו, אבי דותן וערן זמורה 21.8% מתוך 43.5% שמחזיקים הסטודנטים באיסתא. מגורמים המקורבים לעסקה, עולות טענות קשות הנוגעות לקבלת ההחלטות בהתאחדות הסטודנטים. התאחדות הסטודנטים: "אנו עדיין בוחנים הצעות אחרות"

  בעיצומו של המאבק בשכר הלימוד, הסטודנטים מוכרים את השליטה באיסתא. סוכנות הנסיעות איסתא, דיווחה בסוף השבוע, כי אחישי גל, מנכ"ל החברה, ושותפיו אבי דותן וערן זמורה, רכשו את גרעין השליטה בעמותת איסתא ליינס שבבעלות התאחדות הסטודנטים תמורת 42.5 מיליון שקל.

   

  במסגרת העסקה רכשו גל ושותפיו 21.8% מתוך 43.5% שמחזיקים הסטודנטים באיסתא. העסקה משקפת לאיסתא שווי של 195 מיליון שקל - 6% מעל שווי בבורסה שעומד כעת על 184 מיליון שקל.

   

  לאחר העסקה יחזיקו הסטודנטים ב-21.75% ממניות איסתא ליינס וב-25.4% מזכויות ההצבעה. גל יחזיק ב-20.65% מהמניות וב-21.14% מזכויות ההצבעה. אבי דותן יחזיק 21.28% ו-21.27% ומזכויות ההצבעה וערן זמורה יחזיק ב-7% מהמניות ו-8.47 מזכויות ההצבעה.

   

  טענות להליך מכירה לקוי

  מגורמים המקורבים לעסקה, עולים טענות קשות הנוגעות לקבלת ההחלטות בהתאחדות הסטודנטים. לדברי אותם גורמים העובדה שלא נערך מכרז מנעה מגורמים נוספים להתמודד ולפיכך המחיר שהיה ניתן לקבל עבור המניות היה עשוי להיות גבוה יותר.

   

  עם זאת, למרות שלא פורסם מכרז מסודר למכירת המניות, התקבלו טרם התכנסות האסיפה הכללית 2 הצעות רכש אטרקטיביות, אך למרות זאת ניתנה קדימות לגל ושותפיו.

   

  טענה נוספת שמועלית כלפי התאחדות הסטודנטים, כי היא לא נעזרה ביועצים מקצועיים כמו רו"ח או עו"ד אלא נותבה על ידי המנכ"ל להחליט על מכירה של 21.75% מהמניות.

   

  התאחדות הסטודנטים: "אנו עדיין בוחנים הצעות אחרות"

  מהתאחדות הסטודנטים נמסר, כי לבדיקת אחזקות התאחדות הסטודנטים בחברת איסתא הוקמה ועדה שמנתה 6 יושבי ראש אגודות הסטודנטים. הוועדה שכרה רואה החשבון לבדיקת מספר חלופות, והוא זה שהמליץ על מכירת 50% מהאחזקות.

   

  בהמשך לכך, הוחלט על הקמת צוות שתפקידו לנהל משא ומתן עם קבוצת "גל- דותן" שלרשותה זכות ראשונים לרכישת המניות הנמכרות. צוות ההיגוי מנה 5 חברים, 2 עו"ד ו-3 רואי חשבון.

   

  הצוות בדק מספר פרמטרים עיקריים שעל בסיסם נקבע מחיר נאות למניות הנמכרות. צוות ההיגוי הצליח, במהלך חסר תקדים בעולם העסקים להגיע למחיר מוסכם למכירת 50% מאחזקות הסטודנטים תוך שמירת האופציה לנהל משא ומתן עם גופים נוספים וקבלת הצעות למכירת האחזקות לגוף המציע.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים