שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  הבורסה מעדכנת התנאים לרישום חברות חדשות

  על פי התיקון, שווי אחזקות הציבור במניות, הנובע מהנפקה לציבור הרחב, לא יפחת מ-20 מיליון שקל, כאשר בחברת מו"פ (היי-טק) שווי אחזקות הציבור לא יפחת מ-16 מיליון שקל

  דירקטוריון הבורסה החליט בסוף השבוע, לתקן את כללי הרישום הנוגעים לסכום המינימום שיגויס מהציבור בחברות חדשות המבקשות להירשם לבורסה. התיקון החדש יחול רק על חברות חדשות, ששווי אחזקות הציבור במניות שלהן קטן מ-40 מיליון שקל. בנוסף, חברה חדשה קטנה לא תוכל לכלול בחישוב אחזקות, בעלי מניות שהחזיקו טרום ההנפקה.

   

  על פי התיקון, שווי אחזקות הציבור במניות הנובע מהנפקה לציבור הרחב, לא יפחת מ-20 מיליון שקל, כאשר בחברת מו"פ שווי אחזקות הציבור לא יפחת מ-16 מיליון שקל. התיקון ייכנס לתוקף עם אישור הרשות לניירות ערך.

   

  לפני כשבועיים הודיע דירקטוריון הבורסה על עידכון חדש, לפי, משקל כל מניה במדד יקבע על פי אחזקות הציבור במניה ולא על פי שווי השוק שלה, כמקובל כיום. ההחלטה צפויה להיכנס לתוקפה בראשית 2008.

   

  "התיקון בכללי הרישום של חברה חדשה נועד לשפר את הסחירות במניות של החברות הקטנות, לאפשר להעריך נכון יותר את שווי החברה, והוא עולה בקנה אחד עם החלטות הבורסה האחרונות לגבי הגדלת הכמות הצפה הנדרשת מהחברות כתנאי כניסה למדדים". ציינה, מנהלת המחלקה הכלכלית של הבורסה, רונית הראל בן-זאב.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  רונית הראל בן-זאב (מימין), שאול ברונפלד ואסתר לבנון
  מומלצים