שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  רווחי שיא לכלל פיננסים: זינקו ברבעון ב-103%

  הרווח הנקי ברבעון הראשון הסתכם ב-36.3 מיליון שקל; היקף הגיוסים בקרנות הנאמנות ברבעון הראשון של 2007 הגיע ל-3.5 מיליארד שקל. היקף נכסים המנוהלים מסתכם ב-35 מיליארד שקל, מתוכם כ-19 מיליארד שקל בקרנות נאמנות. בעקבות ההנפקה בחודש מרס השנה שולמו דיבידנדים והוחזרו הלוואות בעלים של כ-250 מיליון שקל

  הרווח הנקי של חברת כלל פיננסים, שבשליטת כלל ביטוח של נוחי דנקנר, זינק בשיעור של 103% ברבעון הראשון של שנת 2007 והסתכם ב-36.3 מיליון שקל. הרווח לפני מסים על הכנסה צמח ב-158% והגיע ל-67.8 מיליון שקל לעומת 26.7 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. 

   

  מניתוח הדו"ח עולה כי כלל פיננסים המשיכה להוביל בצמיחה המהירה של ענף קרנות הנאמנות. היקף הגיוסים נטו ברבעון הראשון של 2007 היה 3.5 מיליארד

  שקל, מתוך זה 1.7 מיליארד שקל גיוסים בנכסי הוסטינג (מנהלי קרנות אחרים המקבלים שירותים תפעוליים).

   

  רוב הגידול היה בכלל פיננסים קרנות נאמנות, שצמחו ברבעון הראשון מ-5.5 מיליארד שקל ל-8.9 מיליארד. קרנות אילנות בטוחה (לשעבר אילנות דיסקונט), שהצטרפו לכלל פיננסים בשנה החולפת, שמרו על יציבות בגידול וסיימו את הרבעון עם 10 מיליארד שקל נכסים צבורים לעומת 9.9 מיליארד בסוף שנת 2006.

   

  היקף נכסים מנוהלים של 35 מיליארד שקל

   מנכ"ל כלל פיננסים, שוקי אברמוביץ, אמר כי התוצאות הטובות משקפות את האווירה החיובית ששררה ברבעון בשוק ההון לצד פעילות מסיבית של החברה בכל תחומי הפעילות, המשתקפת בין השאר בהגדלת נתח השוק של כלל פיננסים הן בתחום קרנות הנאמנות וניהול התיקים והן בתחום החיתום ותעודות הסל.

   

  עם הנפקתה תופסת כלל פיננסים את המקום הראשון בין בתי ההשקעות הנסחרים בבורסה בתל אביב, עם היקף נכסים מנוהלים בסך 35 מיליארד שקל, מתוכם כ-19 מיליארד ששקל בקרנות נאמנות.

     

  אברמוביץ הדגיש כי חברת כלל חיתום מקבוצת כלל פיננסים ממשיכה להיות גורם משמעותי ברווחיות הקבוצה. במהלך הרבעון הראשון השתתפה כלל פיננסים חיתום ב-18 הנפקות פרטיות וב-17 הנפקות לציבור, מתוכן 8 הנפקות ראשונות לציבור (IPO).

   

  סך הגיוסים שבהם היתה החברה מעורבת הגיע ל-18 מיליארד שקל. מגזר הבנקאות להשקעות הכולל את פעילויות החיתום ומתן ייעוץ פיננסי ותיווך בעסקאות מיזוגים ורכישות, רשם ברבעון הראשון רווח תפעולי של 41.8 מיליון שקל, זאת בהשוואה לרווח תפעולי של 7 מיליון שקל ברבעון הראשון של 2006.

   

   

  בעקבות ההנפקה בחודש מרס השנה שולמו דיבידנדים והוחזרו הלוואות בעלים בסכום כולל של כ-250 מיליון שקל.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים