שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  רבעון פושר לתפרון: הרווח הנקי ירד ב-27%

  רווחי יצרנית מוצרי ההלבשה תחתונה והספורט הסתכמו ב-3.8 מיליון דולר על הכנסות של 48.8 מיליון דולר שקטנו אף הן בשיעור מתון יותר. את הרווחיות שחקה היחלשות משמעותית של הדולר לעומת השקל והורדות מחירים בקו מוצרי ההלבשה התחתונה . מנכ"ל החברה: "נמשיך להוציא את הייצור מישראל"

  יצרנית מוצרי ההלבשה תחתונה והספורט, חברת תפרון סיימה את הרבעון הראשון של 2007 עם הכנסות של 48.8 מיליון דולר, קיטון של 1.2% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד.

   

  שיעור הרווח הגולמי ברבעון הראשון הסתכם ב-19.1% בהשוואה לשיעור רווח גולמי של 24.3% ברבעון המקביל אשתקד.

  הרווח התפעולי ברבעון הראשון הסתכם ב-5 מיליון דולר (10.2% מההכנסות) בהשוואה לרווח תפעולי של 7.5 מיליון דולר (15.2% מההכנסות) ברבעון המקביל אשתקד.

   

  הירידה בשיעורי הרווח הגולמי והתפעולי ברבעון הראשון נבעה בעיקר מהחלשות משמעותית של הדולר לעומת השקל ומהורדות מחירים של קולקציות קודמות של קו מוצרי ההלבשה התחתונה.

   

  הרווח הנקי ברבעון הראשון הסתכם ב-3.8 מיליון דולר (7.8% מההכנסות), או סנט למניה בדילול מלא, בהשוואה ל-5.2 מיליון דולר (10.6% מההכנסות), או 0.25 דולר למניה בדילול מלא, ברבעון המקביל אשתקד.

   

  צפי לקיטון של 12% בהכנסות הרבעון השני 

  יוסף שירן, מנכ"ל תפרון, מסר: "תוצאות הרבעון הראשון היו בהתאם לתחזיותינו. בנוסף, תזרים המזומנים החזק מפעילות שוטפת במהלך הרבעון הביא אותנו ליתרת מזומנים נטו חיובית (מזומן בניכוי חוב בנקאי) לראשונה מזה 7 שנים. כפי שצוין ברבעון הקודם, צפינו ירידה זמנית במכירות מוצרי הלבשת הספורט במחצית הראשונה של 2007 והתחזקות מכירות מוצרי הלבשת הספורט במחצית השנייה של 2007".

   

  שירן הוסיף, "אנו מאשרים את הערכותינו כי צפוי גידול במחצית השנייה של 2007 המונע בעיקר ממכירותינו ל-Nike, שנערכת להשקת הדור הבא של הלבשת הספורט. קיבלנו אינדיקציות חיוביות מ-Nike ביחס למוצרי הדור הבא, מגובות בהתחייבויות למימון חומרי גלם, הממחישות את החשיבות של תפרון כספק מפתח של Nike."

   

  מר שירן הוסיף: "אנו ממשיכים להאמין שההכנסות השנה יהיו גבוהות מאלו של 2006 כתוצאה מהצמיחה הצפויה במכירות הלבשת הספורט במחצית השנייה של

  השנה. אנו צופים שההכנסות ברבעון השני יקטנו ב-12% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד, בשל הקיטון הזמני הצפוי במכירות מוצרי הלבשת הספורט. בנוסף, אנו צופים לחץ גובר על שיעורי הרווחיות התפעולית שלנו על רקע המשך היחלשות הדולר ביחס לשקל ושחיקת מחירים של קולקציות קודמות של קו מוצרי ההלבשה התחתונה. בכדי למתן השפעות אלו, בכוונתנו להמשיך בהעברת תהליכי ייצור עתירי כוח אדם מחוץ לישראל".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  תפרון - הדולר והורדות המחירים שחקו את הרווחיות
  מומלצים