שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  ועדת הכספים אישרה העלאת הרף להנפקת תעודות סל

  כללי השימור החדשים נועדו לגרום לכך שהחברות המנפיקות יעמדו, גם לאחר ההנפקה, בדרישות מינימום של הון עצמי ובדרישות לדירוג וביטוח

  ועדת הכספים של הכנסת אישרה אתמול את החלטת דירקטוריון הבורסה בנוגע להחמרת דרישות הרישום להנפקת תעודות סל ומוצרי מדדים אחרים ולהוספת כללי שימור.

   

  על פי ההחלטה, ההון העצמי שיידרש ממנפיקי תעודות סל יועלה ל-36 מיליון שקל. אולם, חברה שיש לה ביטוח (בדומה לנדרש מקרנות נאמנות) ושווי התעודות המונפקות על ידה לציבור אינו עולה על הסכומים שנקבעו בכללים, תידרש להון עצמי נמוך יותר - 16 או 8 מיליון שקל.

   

  במקביל, על מנת לעודד חברות לדרג את תעודות הסל, הקלה הבורסה בדרישות ההון העצמי מחברה שכל התעודות שהנפיקה מדורגות בדירוג AAA.

   

  כללי הרישום המעודכנים יחולו על בקשות לרישום מוצרי מדדים שיוגשו או הוגשו על בסיס דו"חות מרץ 2007 והלאה. בקשות שהוגשו על בסיס דו"חות דצמבר 2006 ויפורסמו עד ה-31.5.07 יטופלו לפי הכללים הקיימים כיום. ‏

   

  כללי השימור החדשים נועדו לגרום לכך שהחברות המנפיקות תעמודנה, גם לאחר ההנפקה, בדרישות מינימום של הון עצמי ובדרישות לדרוג וביטוח, ולכן אי עמידה בכללי השימור תגרום למחיקת התעודות מהרישום למסחר. 

   

  במסגרת התיקונים נקבעו גם הקלות להנפקת אופציות כיסוי ובכלל זה הרחבת תחום הפעילות למטבעות, כלומר, התווספה האפשרות להנפיק אופציות כיסוי על מט"ח.

   

  רונית הראל בן-זאב, סמנכ"ל בכיר ומנהלת המחלקה הכלכלית בבורסה: "מחזורי המסחר במוצרי מדדים מהווים כיום כ- 16% ממחזור המסחר במניות. ההחלטה על שינוי הכללים נועדה להגביר את יציבות החברות המנפיקות תעודות סל ולחזק את אמון הציבור בהן".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הנהלת הבורסה: רונית הראל בן-זאב (מימין), שאול ברונפלד ואסתר לבנון
  מומלצים