שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  תנועת הרכבות תושבת בשישי-שבת
  תנועת הרכבות תופסק ביום (ה') בחצות ותחודש במוצאי שבת בחצות, לצורך התקנת מערכת בקרה אוטומטית ותחזוקה שוטפת. הרכבת: כך נהוג בכל העולם

  רוצים לנסוע ברכבת ביום שישי בשעות הבוקר עד הצהרים או במוצאי שבת? כדאי שתכינו לעצמכם חלופה. מרכבת ישראל נמסר, כי תנועת כל הרכבות תופסק החל מיום (ה') בחצות, ותתחדש רק במוצאי-שבת בחצות. הסיבה להשבתת מערך ההסעה הציבורית נעוצה בהתקנת אמצעי בקרה חדש, שלטענת הרכבת יסייע בהפחתת איחורים ובהגברת הבטיחות על המסילה. לשאלת ynet, האם נדרשת השבתה כללית של מערך הרכבת להטמעת המערכת, עונים ברכבת כי כך נהוג בכל העולם.

   

  מדובר במערכת בקרה אלקטרונית אוטומטית, שתותקן במרכז הפיקוח בלוד. המערכת, שפותחה על-ידי חברת תאלס הגרמנית ומשמשת לטענת רכבת ישראל במקומות שונים באירופה, נועדה לשפר את התיאום על המסילה ולצמצם את הסיכוי לתאונות רכבת עם כלי רכב נוספים.


  הרכבת משדרגת - ובינתיים תצטרכו לנסוע באוטובוס (צילום ארכיון: יריב כץ)

   

  המערכת, שתותקן בסוף השבוע הקרוב, תשלוט על רכבות הנעות בין תל-אביב וכפר-סבא, ועד אשקלון ודימונה. בשלב מאוחר יותר, בראשית שנת 2008, צפויה המערכת לעבור שדרוג ולשלוט על תנועת כל הרכבות בישראל. בשלב זה יעבור גם הפיקוד המרכזי למרכז השליטה בחיפה, ויכלול גיבוי למקרה כשל ואפשרות לשליטה באזורים על-ידי מספר מפעילים.

   

  במהלך השבתת הפעילות יבצעו העובדים גם תיקונים ושדרוגים לרשת המסילות, שאינם מתאפשרים כאשר יש תנועת רכבות שגרתית.

   

  חוצים את המסילה באדום

  עוד נמסר מהרכבת, כי במהלך החודשים ינואר-אפריל נרשמו 2004 מקרים של חציית מסילת ברזל באור אדום. השיא היה במרץ, אז נרשמו 587 מקרים, לעומת 361 בלבד בינואר. עם זאת, תודות לאכיפה ומסע פרסום בנושא, חלה ירידה של יותר מ-50% בשבירת מחסומי ברזל בחודשים ינואר-אפריל. המספר בתקופה זו ב-2007 עומד על 141 מקרים, לעומת 226 מקרים אשתקד ו-334 בתקופה המקבילה ב-2005.

   

  יש לציין כי נכון להיום מבצעת הרכבת פעולות אכיפה בסיוע המשטרה, באמצעות תצפיתנים של הרכבת, מצלמות אכיפה אלקטרוניות ושוטרים. מהמשטרה נמסר

  כי 741 נהגים נתפסו באמצעות המצלמות בשלושה מפגשים בלבד (אשדוד, רמלה ובנימינה) במשך שלושת החודשים הראשונים של השנה. 82 נהגים חצו מסילת ברזל כשרכבת התקרבה במהירות - את התוצאות קוראים אחר כך באתרי החדשות.


  פורסם לראשונה 09/05/2007 18:52

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  יותר מ-2,000 מקרים של חציית מסילה באדום (ארכיון)
  צילום: צביקה בורג
  התצפיתנים מאתרים חלק מהנהגים העבריינים
  צילום: חיים הורנשטיין
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים