שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  כלכלני הבנקים: עלייה ברמת הסיכון בהשקעה בבורסה

  כלכלני בנק הפועלים ובנק לאומי לאומי צופים בטווח הקצר מסחר תנודתי כאשר בטווח הארוך ישוב השוק לעליות; גם לגבי הדולר מסכימים כלכלני הבנקים כי הוא לא צפוי להתחזק וימשיך להיסחר מול השקל בהתאם למגמות המסחר בעולם

  רמת הסיכון הגלומה בהשקעה בשוק המניות המקומי עלתה בתקופה האחרונה, ובטווח הקצר יתאפיין המסחר בבורסה בתנודתיות רבה יותר. בטווח הארוך ישוב השוק למגמה חיובית. כך מעריכים כלכלני בנק לאומי.

   

  בבנק הפועלים מציינים כי הגורמים החיוביים שהשפיעו על הבורסה בחודשים האחרונים עודם שרירים וקיימים, ולעומת גורמי הסיכון הכף עדיין נוטה לצד החיובי. "מכיוון שלא ניתן להגדיר את שוק המניות המקומי כ"מנופח", אנו מעריכים כי ישנה סבירות גבוהה להמשך המגמה החיובית בטווח הבינוני והארוך, כשבטווח הקצר יתכן ונראה עליה בתנודתיות", אומרים כלכלני הבנק.

   

  בבנק לאומי צופים שהדולר ימשיך להיסחר מול השקל בהתאם למגמות המסחר בעולם. עם זאת, לחוסר הוודאות הפוליטית ולהתפתחויות בנושא עשויה להיות השפעה שלילית על כוחו של המטבע המקומי. בטווח הבינוני והארוך ישפיע הגירעון במאזן התשלומים של ארה"ב וגיוון יתרות המטבע של הבנקים המרכזיים המובילים בכיוון החלשותו של הדולר בעולם.

   

  כלכלני בנק הפועלים מעריכים כי בטווח הקצר צפויה מגמה מעורבת במסחר בשקל, בשל השפעה של גורמים מנוגדים. מחד השחקנים בשוק ממתינים לפרסום מדד המחירים לצרכן לחודש אפריל ביום שלישי הקרוב, כאשר מדד נמוך מהצפוי עשוי לחזק את הציפיות להורדת ריבית ביותר מרבע אחוז. מאידך, הדולר בעולם לא מצליח להתחזק.

   

  "בטווח הארוך אנו מעריכים כי בנק ישראל ימשיך לעקוב אחר שער השקל ויפעל למנוע את המשך התחזקותו ע"י הורדת ריבית נוספת במידת הצורך. למרות

  זאת ההערכות הן, כי השפעת הריבית מוגבלת, שכן הדולר בעולם לא צפוי להתחזק ולכן לא צפוי לחץ משמעותי כלפי מעלה גם על שער הדולר מול השקל. יחד עם זאת נראה, כי התיסוף קרוב למיצוי, על רקע הרמות הנמוכות בהן נסחר הדולר כיום", אומרים בבנק הפועלים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  עלייה בתנודתיות המסחר בבורסה
  צילום: Index Open
  מומלצים