שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  לאומי הנפיק כתבי התחייבות נדחים ב-530 מיליון שקל

  להנפקה התקבלו הזמנות בסך כ-800 מיליון שקל והיא מהווה הרחבה של סדרה שהונפקה לראשונה במרץ. כתבי ההתחייבות צמודים למדד לתקופה ממוצעת של כ-7 שנים, ונושאים ריבית של 4.6%

  בנק לאומי הנפיק בסוף השבוע כתבי התחייבות נדחים למשקיעים מוסדיים בכ-530 מיליון שקל. להנפקה התקבלו הזמנות בסך כ-800 מיליון שקל.

   

  ההנפקה מהווה הרחבה של סדרה שהונפקה לראשונה בחודש מרץ השנה בסך של כ-430 מיליון שקל. כתבי ההתחייבות דורגו Aaa על ידי חברת הדירוג מידרוג. את ההנפקה הובילו החברות לאומי ומיטב חיתום.

   

  כתבי ההתחייבות צמודים למדד לתקופה ממוצעת של כ-7 שנים, ונושאים רבית בשיעור 4.6% (4.1% לאחר שירשמו למסחר בבורסה). ההנפקה נסגרה במחיר 103.4 שקל, המייצג תשואה בשיעור כ-4.21% (3.71% לאחר שירשמו למסחר).

   

  מנחם אייזנטל, סגן ראש החטיבה לשוקי הון בבנק לאומי: "הגיוס בהתאם לאסטרטגיה של הבנק לשמור על שיעור הלימות הון גבוה. לבנק לאומי רמה של כ-11.5% שהיא הגבוהה ביותר במערכת הבנקאית בישראל".

   

  שיעור הלימות ההון הוא היחס בין ההון לבין נכסי סיכון של הבנק. נכסי הסיכון מורכבים מנכסים מאזניים ונכסים חוץ מאזניים המשוקללים לפי רמת סיכון שונה. הלימות ההון משפיעה על היכולת של הבנק למנף את עצמו: לגייס יותר פיקדונות ומהם לתת אשראי או לרכוש נכסים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מנחם אייזנטל, סגן ראש החטיבה לשוק ההון בבנק לאומי
  מומלצים