שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  שופרסל: גידול של 318% ברווח הנקי ברבעון

  הרווח הנקי של ענקית הקמעונאות הסתכם ברבעון הראשון של השנה ב-67 מיליון שקל. ההכנסות צמחו ב-25.7% ל-2.47 מיליארד שקל. הגידול במכירות וברווח נבעו בעיקר מהשפעות חג הפסח ומאיחוד תוצאות קלאבמרקט

  ענקית הקמעונאות שופרסל, שבשליטת דיסקונט השקעות מקבוצת אי.די.בי, סיימה את הרבעון הראשון של 2007 עם הכנסות של 2.47 מיליארד שקל, גידול של 25.7%, בהשוואה ל-1.97 מיליארד שקל ברבעון המקביל אשתקד.

   

  המכירות למ"ר הסתכמו ברבעון הראשון ב-4,555 שקל למ"ר, לעומת 4,207 שקל למ"ר ברבעון המקביל אשתקד.

  מספר החנויות שהפעילה החברה נכון למועד פרסום הדו"חו לרבעון הסתכם ב-227 חנויות.

   

  הרווח הגולמי הסתכם ב-646 מיליון שקל, גידול של 28% בהשוואה ל-504 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. שיעור הרווח הגולמי כאחוז מהמכירות היה 26% בהשוואה ל-25.6% ברבעון המקביל אשתקד.

   

  הרווח התפעולי ברבעון הסתכם ב-93 מיליון שקל, גידול של 210% לעומת 30 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

   

  חג הפסח וקלאבמארקט עשו את ההבדל

  הרווח הנקי המאוחד הסתכם ב-67 מיליון שקל, גידול של 318% לעומת רווח נקי בסך של 16 מיליון שקל ברבעון המקביל

  אשתקד. הרווח הנקי הבסיסי והמדולל למניה ברבעון הראשון השנה היה 33 אגורות, בהשוואה לרווח נקי בסיסי ומדולל של 8 אגורות למניה ברבעון המקביל אשתקד.

   

  הגידול במכירות ברווחיות, נבעו בעיקר משתי סיבות: ראשית, השפעות חג הפסח שקיבלו ביטוי ברבעון הראשון של שנת 2007 לעומת השפעות חג הפסח אשתקד שקיבלו ביטוי ברבעון השני. הסיבה השנייה מיוחסת לאיחוד תוצאות קלאבמרקט שבוצע ב-15 בפברואר 2006.

   

  רוזנהויז: "ממשיכים לקטוף את הפירות"  

  אברהם ביגר, יו"ר שופרסל: "ביום 7 ביולי 2007 אסיים את תפקידי כיו"ר (אמשיך כדירקטור מן המנין). התוצאות הרבעוניות האחרונות מורות כי החברה על מסלול צמיחה ושיפור ברווחיות מתמשכים ולא חד פעמיים. אני אסיים את תפקידי כיו"ר החברה מלא סיפוק וגאווה, ומשוכנע כי שופרסל תמשיך במגמה זו".

   

  אפי רוזנהויז, מנכ"ל שופרסל מסר: "אני שבע רצון מתוצאות הדו"חות לרבעון הראשון של השנה. החברה ממשיכה גם ברבעון הראשון של השנה להציג שיפורים משמעותיים בכל הפרמטרים. החברה ממשיכה לקטוף את פירות ישום האסטרטגיה עליה הכריזה בעבר".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: סיון פרג'
  אפי רוזנהויז, מנכ"ל שופרסל
  צילום: סיון פרג'
  מומלצים