שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  סיטיגרופ מעלים את יעד מניית טבע ל-54 דולר

  "No News is Good News" - כך אומרים בבנק ההשקעות סיטיגרופ בהתייחס לעובדה שטבע הפסידה במכרז על רכישת חטיבת הגנריקה של מרק, ומציינים שהזכייה הסירה את חששות המשקיעים מפני דילול ברווחי טבע בעקבות המיזוג. מניית מיילן שזכתה במכרז של מרק צונחת בניו-יורק ב-12% במחזור של 20 מיליון מניות

  "No News is Good News" - כך אומרים בבנק ההשקעות סיטיגרופ בהתייחס לעובדה שטבע הפסידה במכרז על רכישת חטיבת הגנריקה של מרק (Merck) לחברת מיילן (Mylan), לאחר שזו הסכימה לשלם 6.6 מיליארד דולר. האנליסטים את מעלים את מחיר היעד למניה מ-46 דולר ל-54 דולר (לעומת מחיר של 40 דולר כיום).

   

  חטיבת הגנריקה ייצרה אמנם הכנסות של 1.8 מיליארד אירו בשנת 2006, אך האנליסטים בוחנים את התמונה בכללותה ומציינים כי "הזכייה של מילן מסירה סכנה שריחפה מעל מניית טבע בעקבות חששות המשקיעים מפני דילול ברווחי טבע". 

   

  בנוסף, מעלים האנליסטים את הערכותיהם לרווחי טבע: תרשום השנה רווח של 2.14 דולר למניה לעומת טווח של 2.2 עד 2.3 דולר למניה שטבע צופה.

   

  באשר לשנת 2008, בסיטיגרופ מורידים תחזיתם ב-6% וצופים רווח של 2.55 דולר למניה. בבית ההשקעות "שוריים" לגבי שנת 2009, וצופים כי החברה תציג רווח נקי של 3 דולר למניה.

    

  מיילן צונחת ב-12%

  למשקיעים במניית מיילן יש ככל הנראה ספק לגבי המחיר ששילמה חברת התרופות האמריקנית והמנייה צונחת בבורסת ה-NYSE ב-12% במחזור של יותר מ-20 מיליון מניות, לעומת מחזור ממוצע של 3.9 מיליון מניות.

   

  מיילן הבטיחה למשקיעים ביום ראשון שהכנסות החברה הממוזגת יהיו בהיקף של כ-4.2 מיליארד דולר, אך ציינה שהרכישה תתרום לרווח למניה רק החל מהשנה השלישית.

   

  הצלחה של מיזוגי ענק תלויה בגורמים רבים וגם טבע שרוכשת בממוצע חברה אחת בשנה, רשמה ברבעון הראשון של 2006 הפסד של מיליארד דולר (1.4 דולר למניה) לאחר שרכשה את אייווקס.

   

  טבע מחקה בזמנו 1.2 מיליארד דולר בעקבות המיזוג, אך כי בניטרול המחיקה החד-פעמית, הסתכם הרווח הנקי ברבעון ב-286 מיליוני דולרים, עלייה של 10% לעומת הרווח הנקי ברבעון המקביל ב-2005.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים