שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  בית הדין החליט: בורג יוותר על נהג ורכב
  אברהם בורג עתר נגד החלטת הסוכנות היהודית שלא להעמיד לרשותו נהג צמוד ולא להשתתף יותר בהוצאות הרכב שלו. בהחלטתה כתבה השופטת: "בורג לא פירט את העובדה שהוא עושה שימוש ברכב גם לצרכי עסקיו הפרטיים"

  בית הדין האזורי לעבודה בירושלים דחה לפני מספר ימים את תביעתו של יו"ר הסוכנות היהודית לשעבר, אברהם בורג, שדרש כי הסוכנות תמשיך להעמיד לרשותו נהג צמוד ותשתתף בהוצאות הרכב שלו. בורג כיהן כיו"ר הסוכנות בין השנים 1995-1999.

   

  הוא עתר לבית המשפט בבקשה להוציא צו מניעה נגד הסוכנות היהודית, שהחליטה להפסיק את מימון הנהג והרכב וטען כי הוא "זכאי למכונית צמודה עם נהג, וכל מס המוטל על הכנסה בגין טובת הנאה זו ישולם על-ידי הסוכנות".

   

  בבית הדין נחשף כי הסוכנות העמידה לרשותו נהג שעלות שכרו הוא מעל ל-22,000 שקלים לחודש, כן משתתפת הסוכנות ביחד עם הכנסת בהחזקת רכבו. בפועל, הכנסת ממנת את רוב אחזקת הרכב ואילו עלות השתתפות הסוכנות בהחזקה של רכב זה הינה בשיעור של 918 שקלים לחודש.

   

  בהחלטת השופטת שרה שדיאור נכתב כי "בורג לא חשף בבקשתו את כל העובדות הרלוונטיות לבקשה. המבקש לא ציין בבקשתו את העובדה שאין עליה מחלוקת שהסוכנות אינה הגורם העיקרי וממילא אינה הגורם העיקרי היחיד אשר מממן את החזקת הרכב שלו, אלא שיש לו השתתפות ניכרת בעלות הרכב מכנסת ישראל, בשל היותו יו"ר הכנסת לשעבר. כך גם לא פירט בבקשה ובתצהיר את עלויות הנהג הצמוד ואת העובדה שהוא עושה שימוש ברכב גם לצרכי עסקיו הפרטיים".

   

  בהחלטתה כתבה השופטת שדיאור שדחתה את בקשתו של בורג: "לא מצאנו בהליך זה לנכון לבטל את החלטת הוועדה שסמכה החלטתה על תקנון הגמלאות, החלטת הכנסת וחוות דעת משפטית להגביל את מתן מימון שירותי ההסעה של המבקש עד ליום 31.12.06. שקלנו את מבחני הפסיקה בבקשה למתן סעד זמני לנוכח העובדות לכאורה שהובאו בפנינו ולא מצאנו כי יש מקום להיעתר לבקשה, שכן מרבית מבחני הפסיקה בנוגע לסעד ביניים כמבוקש בבקשה זו מצביעים כי המאזן נוטה לטובת הסוכנות וכנגד בורג ויו"ר הסוכנות לשעבר לא הרים את הנטל המוטל עליו לקבל את הסעד".

   

  יושב ראש הסוכנות היהודית, זאב בילסקי, בירך על החלטת בית הדין והדגיש ש"בית המשפט קבע באופן ברור וחד משמעי שאינטרס הציבור גובר על האינטרס האישי". תגובתו של בורג טרם התקבלה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום : אביגיל עוזי
  יסתדר בלי נהג צמוד. אברהם בורג
  צילום : אביגיל עוזי
  מומלצים