שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  כור: גידול של 22% ברווח ל-124 מיליון שקל

  הגידול ברווח הנקי ברבעון הראשון הושפע בעיקר משיפור ברווחי החברות הבנות: מכתשים אגן ו-ECI ורווחי הון של 33 מיליון שקל מחיסול אחזקותיה בסקופוס ובאלביט מערכות. שוקלת רכישת 10%-5% נוספים ממכתשים אגן

  חברת האחזקות כור שבשליטת אי.די.בי בבעלות נוחי דנקנר סיימה את הרבעון הראשון של השנה ברווח של 124 מיליון שקל, גידול של 22% לעומת הרבעון המקביל אשתקד.

   

  הגידול ברווח הנקי הושפע בעיקר משיפור ברווחי החברות הבנות: מכתשים אגן ו-ECI וכן חזרה לרווחיות של טרלד לאחר תהליך התייעלות שעברה החברה

  במהלך 2006. תרומה נוספת לרווח הנקי - מרווחי הון של 33 מיליון שקל על חיסול אחזקותיה בסקופוס ובאלביט מערכות. 

   

  רענן כהן, מנכ"ל כור: "החברה מדווחת על שיפור בתוצאות של החברות המוחזקות העיקריות ועל רווחי הון בעקבות מימוש אחזקות פיננסיות. לאחר תום הרבעון, גייסנו בהצלחה 640 מיליון שקל ממשקיעים מוסדיים, מתוך מטרה להמשיך ולהשקיע באחזקותינו העיקריות ולנצל הזדמנויות אחרות."

   

  בנוסף, הודיעה כור על כוונותיה להימחק ממסחר בארה"ב ולבטל את תוכנית ה-ADR, וזאת משיקולי העלות הכרוכה ברישום למסחר בארה"ב והעמידה בכללי ה-Sarbanes Oxley, לצד נפח המסחר הנמוך ואחוז האחזקות הנמוך של בעלי מניות אמריקניים בחברה.

   

  עוד מדווחת כור, כי נשקלת האפשרות לרכישת 10%-5% נוספים ממכתשים אגן, בדרך של הצעת רכש מיוחדת, שעשויה להגדיל את אחזקתה של כור במכתשים ל-49.2%-44.2%.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים