שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  היכונו לעולם של איכות גבוהה - גם במוזיקה ולא רק בווידאו
  רצועות שמע שמורידים מחנויות מוזיקה מקוונות מספקות את אוזני הצרכנים שאינם אודיופילים, אולם הן לא יכולות להשתוות לחמימות של צליל תקליט ויניל ואפילו לא לבהירות של תקליטור רגיל

  התערוכות הטכנולוגיות שנערכות בתקופה האחרונה כבר חוגגות את עידן הרזולוציה הגבוהה. מחירי הטלוויזיות באיכות גבוהה (HD) נמצאים בירידה מתמדת, ומגמה זו (וגם הבהלה לפיקסלים) רק גוברת.

   

  בעולם מופקים יותר ויותר תכנים ברזולוציה גבוהה, ומספר ערוצי הטלוויזיה המשדרים תוכן כזה גדל בהתמדה בארה"ב ובמקומות נוספים (בקרוב גם בארץ). אפילו נגני הלייזר הכחול - Blu-ray ו-HD DVD מתחילים בחודשים האחרונים להימכר.

   

  ג'ק ריגלי, סמנכ"ל המכירות בחברת MusicGiants סיכם את המגמה באופן ממצה: "הכל סובב סביב סגנון חיים ברזולוציה גבוהה".

   

  הכל שאלה של איכות

  חשבתי לעצמי - מה לעזאזל זה אומר? האם מדובר בטלוויזיה עם תצוגה נאה יותר? אולי, אבל אני חושב ש"תנועת" הרזולוציה הגבוהה

  סובבת סביב הרבה יותר מאשר מסכים גדולים. המימד החשוב באמת הוא האיכות - הן של אודיו והן של וידאו.

   

  חברת MusicGiants למשל, השיקה לאחרונה שירות להורדת וידאו באבחנה גבוהה, אף על פי שעיסוקה העיקרי והמקורי היה אספקת אודיו איכותי. רצועות שמע שמורידים מחנויות מוזיקה מקוונות מספקות אוזניים של מאזינים לא אודיופילים, אולם הן לא יכולות להשתוות לחמימות של צליל תקליט ויניל ואפילו לא לבהירות של תקליטור רגיל.

   

  אם תחברו iPod או נגן MP3 אחר למערכת הסטריאו, תשמעו את הפגמים והחסרונות של הפורמט הדיגיטלי המקומפרס. הצליל פשוט נשמע שטוח.

   

  האיכות המשופרת עושה את ההבדל

  האודיו שמורד משירותים דוגמת MusicGiants שונה בתכלית. בעוד שחנויות מוזיקה מקוונות אחרות מספקות שירים בקידוד של 128 עד 192 קסל"ש, הרי ש-MusicGiants מקודדת ב-1,100 קסל"ש בפורמט ללא אבדן איכות של מערכת ההפעלה חלונות - WMA Lossless. זו באמת איכות תקליטור. אלה רצועות שמע אותן תרצו לשמור לתמיד.

   

  ברור שהן תופסות הרבה מקום על הכונן הקשיח (שלא לדבר על הנגן הנייד), אבל ספרייה דיגיטלית תמיד תהיה יותר קומפקטית מאשר ערימה של תקליטורים בסלון.

   

  חברת MusicGiants מספקת אודיו באיכות שלעיתים עולה על הנדרש עבור נגנים ניידים, אבל מוזיקה דיגיטלית אינה מתמצה ב-iPod ובתופעה החברתית הקרויה על שמו. אם לומר את האמת, אני כבר לא מאזין לתקליטורים. המוזיקה שלי זורמת אלי מרדיו לווייני (אמנם באבחנה נמוכה), או מ-iPod שמחובר ישירות למערכת הסטריאו.

   

  במעבר זה - מ-iPod לרמקולים גדולים שממלאים את חלל החדר במוזיקה - האיכות המשופרת עושה את כל ההבדל. היופי שבדבר הוא שרצועות השמע עולות רק 30 סנט יותר מאותם שירים באבחנה נמוכה, בחנויות מקוונות אחרות.

   

  קצת קשה להקיש מאולם האודיו לעולם הווידאו. כולם רוצים לצפות במשחק המרכזי על גבי המסך הגדול - ובאבחנה גבוהה, אולם רבים משידורי הטלוויזיה מועברים בווידאו דחוס, עובדה שגורמת לו להיות מעוות ופגום. המסך שלכם עשוי להיות נהדר, ולמרות זאת אתם רואים פיקסלים שקופאים במקום ומכערים את התמונה.

   

  עד כה, אנשים היו שמחים בחלקם כשהצליחו לחבר את כל המכשירים יחד ולצפות בתוכנית האהובה עליהם ללא הפרעות. לא עוד. בעולם עם אבחנה גבוהה, צופי הטלוויזיה ידרשו יותר. איכותם של שידורים ברזולוציה גבוהה תהיה סיבה טובה להחליט לאיזה ספק תוכן מתחברים.

   

  זה כבר לא מספיק להציע 500 ערוצים. התחרות תהיה לגבי השאלה מי יכול להציע 50 ערוצים עם תוכן איכותי לצפייה נטולת פשרות. כך או כך - יתכן שהמודלים המסורתיים לאספקת תוכן יחדלו להיות רלוונטיים, משום שהאינטרנט מסתמן כמקום הטבעי ביותר לאספקת תוכן באבחנה גבוהה, לפי דרישה.

   

  אם יש לכם נכונות להשקיע בנגן HD DVD או Blu-ray מובטחת לכם איכות משופרת, אולם תזדקקו למסך בגודל של 50 אינץ' ומעלה, כדי שבאמת תוכלו ליהנות מתוספת הפירוט בתמונה. בהתחשב במלחמת הפורמטים, רוב צרכני הווידאו יכולים בינתיים להישאר עם נגן DVD כזה או אחר, ולעבור טכנולוגיה אחרי שהאש תדעך.

   

  צרכנים שמוכנים לשלם עבור כותר באבחנה גבוהה ירצו שזו תהיה הגרסה האחרונה של הסרט אותה יקנו אי פעם. הם רוצים ביטוח מפני העתיד, בתקווה ששום פורמט לא יחרב להם את הערך הכלכלי של הספרייה הדיגיטלית. כל עוד לא משתלט אחד התקנים על השוק, לא תהיה אפשרות "לקנות" כזה ביטוח.

   

  הכתבה פורסמה במקור בגליון אפריל של PC Magazine. לחצו כאן לרכישת מנוי במחיר הכרות. לאתר הבית של PC Magazine

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ויז'ואל/פוטוס
  סטנדרטים גבוהים יותר
  צילום: ויז'ואל/פוטוס
  מומלצים