שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  ד"ר של כבוד לחנה מרון ואהרן אפלפלד
  אוניברסיטת בן-גוריון העניקה את תארי הכבוד לשחקנית ולסופר

  מעתה יש לקרוא לשחקנית חנה מרון ולסופר אהרן אפלפלד ד"ר מרון וד"ר אפלפלד. אוניברסיטת בן-גוריון העניקה אתמול (ג') תואר דוקטור של כבוד לשחקנית ולסופר, כלת וחתן פרס ישראל. התואר הוענק לשניים בטקס שהתקיים במסגרת המושב השנתי של חבר נאמני האוניברסיטה, בהשתתפות ראשי המוסד, אישי ציבור ואורחים רבים.

   

  בנימוקי האוניברסיטה להענקת התואר למרון נאמר כי היא מקבלת את התואר "בהוקרה על היותה שחקנית דגולה שכבשה את לב הקהל באישיותה הקורנת ובכישרונה

  המזהיר". עוד נאמר כי מרון פועלת באומץ למען דו-קיום ושלום בין יהודים וערבים, דווקא מתוך הניסיון הקשה שהתנסתה בו (נפצעה קשה בהתקפת מחבלים על מטוס אל על במינכן בשנת 1970 ורגלה נקטעה) ו"ראוייה לאות הערכה כאמנית עטורת פרסים, לרבות פרס ישראל בתיאטרון לשנת תשל"ג, שהשכילה להתחדש כבמאית וכשחקנית בקולנוע ובטלוויזיה, באנסמבל תיאטרון הרצליה ובתיאטרון באר שבע, כאחד מעמודי התווך של התיאטרון הישראלי".

   

  מרון נמנית על מייסדי התיאטרון הקאמרי, ושיחקה בהצגות רבות, ביניהן "הוא הלך בשדות", "פיגמליון", "מדיאה" ו"ביבר הזכוכית". מרון ידועה גם כמי שגילמה את דמותה של חנה בסדרה הקומית "קרובים קרובים".

   

  אפלפלד הוא גם בעל תארי דוקטור של כבוד מטעם האוניברסיטה העברית בירושלים, אוניברסיטת ברנדייס, אוניברסיטת בר אילן, ישיבה יוניברסיטי וההיברו יוניון קולג'. לאחרונה הוענק לו גם תואר דוקטור של כבוד מטעם אוניברסיטת תל אביב.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  חנה מרון. "מעמודי התווך של התיאטרון הישראלי"
  צילום: דני מכליס
  7 לילות
  מומלצים