שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  אורמת תעשיות: שחיקה בהכנסות ומעבר להפסד

  יצרנית האנרגיה הירוקה מציגה ברבעון הראשון של 2007 הפסד של 438 אלף דולר, לעומת רווח נקי של 9.7 מיליון דולר בתקופה המקבילה אשתקד. ההכנסות צמחו ב-2.4% בלבד ל-67.2 מיליון דולר. הירידה החדה ברווחיות נבעה בעיקר משחיקה ברווח הגולמי ומגידול חד בהוצאות השכר של החברה

  כשבוע לאחר שפורסמו דו"חות חלשים לחברה הבת, אורמת טכנולוגיות, מציגה אורמת תעשיות ירידה חדה בכל הפרמטרים, תוך מעבר להפסד - תוצאות לא מפתיעות שכן הכנסותיה של החברה מתבססות על פעילות החברה הבת בארה"ב.

   

  אורמת תעשיות, יצרנית תחנות הכוח הירוקות שבשליטת בני הזוג יהודית ויהודה ברוניצקי, מסיימת את הרבעון הראשון של 2007. עם הכנסות של 67.2 מיליון דולר, צמיחה של 2.4% לעומת הרבעון המקביל ב-2006, שנבעה בעיקר מגידול של 8.7% במגזר המוצרים.

   

  עם זאת, בשורה הרווח הנקי רושמת אורמת הפסד של 438 אלף דולר, לעומת רווח נקי של 9.7 מיליון דולר בתקופה המקבילה אשתקד. הירידה החדה נבעה בעיקר משחיקה ברווח הגולמי ומגידול חד בהוצאות הנהלה וכלליות.

   

  הרווח התפעולי הסתכם אף הוא בהפסד של 200 אלף דולר, בהשוואה לרווח תפעולי של 17 מיליון דולר בתקופה המקבילה.

   

  הרווח הגולמי נשחק ב-64% והסתכם ב-9.2 מיליון דולר. שיעור הרווח הגולמי מהווה 13.7% מההכנסות ברבעון הנוכחי לעומת 39% ברבעון המקביל אשתקד.

   

  הצניחה ברווח הגולמי נבעה בעיקר מירידה בהכנסות החשמל בארה"ב, תקלות בפרוייקט בפונה, ביצוע עבודות אחזקה בפרוייקט היבר וגידול בעלויות של פרוייקט אורמסה.

   

  סיבה נוספת לפגיעה ברווחיות נבעה מגידול של 35% בהוצאות הנהלה וכלליות שהסתכמו ב-6.7 מיליון דולר, לעומת הרבעון המקבילה אשתקד. זאת, בעיקר בשל גידול בעלויות שכר עבודה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  יהודית ויהודה ברוניצקי, בעלי השליטה באורמת
  מומלצים