שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  הוחלט: מנתח הלב נשא האיידס יחזור לנתח

  מנתח הלב הבכיר מאיכילוב, שלאחרונה התגלה כנשא איידס, יוכל המשיך ולנתח ואף לא ליידע את מנותחיו על מצבו הבריאותי - כך החליטה היום ועדה של משרד הבריאות

  מנתח הלב נשא האיידס מבית החולים איכילוב יוכל לשוב ולנתח חולים ולא יצטרך ליידע אותם על מחלתו. כך החליטה היום (ה') ועדה של משרד הבריאות.

   

  כפי שפורסם לראשונה ב-ynet, הרופא הבכיר, שהפסיק לנתח מאז שהתגלתה הפרשה לפני כארבעה חודשים, ביקש ממשרד הבריאות ומהנהלת בית החולים איכילוב לחזור לתפקידו.

   

  במדינות אחרות בעולם, בהן ארצות הברית, אין איסור על רופא נשא להמשיך ולעבוד ולכן החלטת משרד הבריאות מהיום הייתה צפוייה. בנוסף, ההערכות בעולם מדברות על סיכון שבין אחד ל-40 אלף ל-1 ל-400 אלף להידבק ממנתח נשא.

   

  משרד הבריאות מינה ועדה שבה ישבו מומחה לאיידס, איש אתיקה ומומחה לרפואה תעסוקתית. הוועדה בחנה את הנתונים הקיימים ואת הספרות המקצועית והחליטה שהרופא יוכל לחזור לעבודתו. בנוסף הדגישה הוועדה שהוא ייאלץ לשמור על כללי הבטיחות.

   

  "הוועדה החליטה שננהג כמו מדינות נאורות בעולם ונאפשר לו לחזור לעבודה מלאה, מתוך הבנה שרמת הסיכון שהוא משרה על חוליו קטנה לעומת מצבים אחרים או מחלות אחרות שעליהם אין מדווחים", אמר הערב (ה') ל-ynet ד"ר בועז לב, המשנה למנכ"ל משרד הבריאות. הוא הסביר שכפי שאין חובה לרופא לדווח למטופל על היותו חולה סוכרת או אפילפסיה או סובל מיתר לחץ דם, כך אין חובה לדווח על נשאות איידס שלדבריו אינה מסוכנת יותר. עוד ציין: "העובדה שהוא מודע לנשאות שלו תגביר את מידת הזהירות שלו".

   

  הוועדה מטעם משרד הבריאות נמנעה מלהמליץ על בדיקות תקופתיות לרופא או על חובתו ליידע את בית החולים על הידרדרות במצבו עם זאת מציין ד"ר לב כי "כל רופא שמגיע לרמת כשירות שמסכנת את יכולתו חובה עליו לדווח על כך".

   

  המנתח צפוי לחזור לעבודה בימים הקרובים, לאחר שבשבועות האחרונים חזר לתפקוד מלא במחלקה, למעט ביצוע פעולות כירורגיות. מהנהלת איכלוב נמסר שבמקרה שבו חולה יבקש במפורש לא לעבור ניתוח בידי המנתח נשא האיידס בית החולים יכבד את בקשתו.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  המנתח הבכיר מאיכילוב יוכל לחזור לנתח
  צילום: יהונתן צור
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים