שתף קטע נבחר

צילום: רונן בהנמפר

גשר על פני מים סוערים

הירדן ההררי, שראשיתו בגשר בנות יעקב וסיומו בצפון הכנרת, כולל בתוכו קטעי נהר סוערים, סחף ומפלים קטנים. מסלול האופניים הבא יאפשר לכם להכיר מקרוב את יופיו של האזור, לבקר במצודה צלבנית וגם להשתכשך קצת בירדן

זרימתו של נהר הירדן יכולה להיות לעיתים שוצפת ורוגשת למדי. פרק הירדן ההררי שמתחיל בגשר "בנות יעקב" כולל בתוכו את קטעי הנהר הסוערים ביותר וגם סחף רב ומפלים קטנים. הנהר אשר אוסף מימיו ממרגלות הר החרמון מתכנס בקטע זה לאפיק צר ומרשים, שמתרחב ככל שמתקרבים אל הכנרת.

 

מסלול האופניים מוביל אותנו בביטחה לאורך דרך נוף גבוהה מעל הנהר, ומאפשר להתוודע אל יופיו של האזור, כשמולנו, במלוא הדרה, מתפרשת הכנרת, ומשמאלנו, זורם לו הירדן.

 

המסלול:

מסלול הירדן ההררי אינו מעגלי. אורכו כ-11 ק"מ ולאלו שמגיעים עם שני רכבים מומלץ להשאיר רכב אחד בנקודת הסיום, בישוב כרכום, ובתום הרכיבה להסיע את הנהגים חזרה לרכבים.


מדוושים לאורך דרך נוף מעל הנהר

 

ראשיתו של המסלול בכניסה לשמורת פארק הירדן, בעיקול כביש 91 כחצי ק"מ ממערב לגשר בנות יעקב. נקודת הסיום היא כאמור במושב כרכום. המפה המומלצת היא "מפת סימון שבילים 1 - "החרמון הגולן ואצבע הגליל". להשכרת אופניים או לתיאום הסעה מנקודת הסיום להתחלה - ניתן ליצור קשר עם יעקב, בטלפון: 04-6732418.

 

מתארגנים בכניסה לפרק הירדן ההררי, רוכבים לכוון דרום על השביל המסומן באדום ולאחר 200 מטרים פונים שמאלה. מומלץ עד מאד לערוך ביקור קצר במצודה הצלבנית הנמצאת במקום. לאחר כק"מ מגיעים לעיקול בדרך, בו יש לפנות ימינה. לאחר כ-4 ק"מ נוספים ישנו פיצול שבילים, ופונים בדרך המסומנת בשחור אשר לידה עץ בולט.

 

אלו מכם שרוצים להשתכשך ולטבול רגליים בירדן מוזמנים לרדת כאן מהאופניים, ולחזור לאחר מכן אל השביל המסומן בשחור, עד למפגש עם הנהר. אלו שאינם מעוניינים להירטב או שכבר חזרו מהטבילה צריכים להמשיך לכיוון מזרח עם הסימון האדום. לאחר כ-11 ק"מ מגיעים ליישוב כרכום, שם יחכה לנו הרכב שהשארנו לפני היציאה לרכיבה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הירדן ההררי השוצף
צילום: רוני שיצר
גשר בנות יעקב. כאן מתחילים
צילום: רוני שיצר
אפשר לעצור ולטבול
צילום: רוני רבינוביץ
מומלצים