שתף קטע נבחר

הביכורים של פעילי "אנונימוס": שבועות נטול חלב

ניצבים מאחורי דוכנים בתל-אביב ובחיפה, פעילי העמותה הפצירו בעוברי אורח לדגום תחליפי חלב. "דווקא בשבועות, חשוב להזכיר שהפרות לא נהנות מהפיכתן למכונות ייצור מצטיינות", הם מוחים

את הילולת הגבינות של שבועות מבקשים להפר פעילי עמותת "אנונימוס" , שתחת הכותרת "שבועות ללא אכזריות" ציינו אתמול (א') חג ביכורים נטול חלב. מאחורי דוכנים שהוצבו במרכז תל-אביב ובחיפה, הם הפצירו בעוברים ושבים לנסות משקאות וגבינות סויה, לטעום ירקות ופירות ולקנח בקרטוני חלב ריקים המתארים את האכזריות הכרוכה בתעשיית הלקטוז. "שבועות הפך לחג יחצנות תעשיית החלב, ואנחנו מבקשים למחות נגד זה", מסביר גיל סרוסי, גיל סרוסי, מארגן האירוע בתל-אביב. "רצינו להזכיר לאנשים שרוח החג המקורית היללה את שפע המאכלים הצמחיים שהארץ בורכה בהם".  

 

"אנחנו מתנגדים להפיכת שבועות לחג תעשיית החלב, ומבקשים להזכיר שהפרות המודרניות לא נהנות מכך שהן מכונות ייצור מצטיינות", מתקוממים בעמותה.

"להפך, בהפקתה של כל כוס חלב כרוכים דלקות עטינים הפרדת עגלים בני יומם מאימותיהם, חיתוכים בבשר וכוויות ללא הרדמה", הם מוסיפים.

 

לדבריהם, "אין זה סוד שהחליבה האינטנסיבית והעיוות הגנטי הנגזר מהצורך להגדיל את כמות החלב שהפרות מפיקות דנים אותן למחלות, כאבים והתמוטטות בגיל צעיר. באמצעות 'השבחה' החקלאים הגדילו את כמות החלב היומית הנשאבת מגופן של פרות לכ-40 ליטרים ויותר, אך כיוון שגופן לא הותאם לשינוי הן סובלות ממחלות רבות ואפיסת כוחות".

 

"הצענו לאנשים ליהנות ממוצרי 'חלב' מן הצומח", מדווחת דוברת "אנונימוס" ברנדט באור. "הם שמחו לטעום שוקו סויה, מעדנים צמחיים וגבינות סויה עם עשבי תיבול או זיתים, ולרוב התקשו להאמין שהמוצרים לא מכילים חלב. דווקא בשבועות אנחנו קוראים לאנשים לסלק את החלב מהתפריט שלהם, ולנסות את המוצרים האלטרנטיביים. הם טעימים לא פחות ובריאים הרבה יותר".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מגישים
צילום: באדיבות "אנונימוס"
ומשכנעים
צילום: באדיבות "אנונימוס"
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים