שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  קרנות הנאמנות במרץ: מניית טבע מובילה

  למרות ירידה מתמדת בהיקף ההשקעה בטבע, ממשיכה מניית החברה להוביל בקרנות הנאמנות. במקום השני והשלישי צמצמו את הפער מניות בנק הפועלים ולאומי. אלביט הדמיה - היחידה בדירוג שלא נמנית על מניות המעו"ף מטפסת למקום 7

  למרות ירידה מתמדת בהיקף ההשקעה בטבע, ממשיכה מניית החברה להוביל בקרנות הנאמנות, כאשר בחודש מרץ החזיקו 320 קרנות במניה - בהשוואה ל-328 בפברואר. ההשקעה הכספית של הקרנות במניה עמדה על 733.12 מיליון שקל בהשוואה ל-778.7 מיליון שקל בפברואר ובהשוואה ל-822.5 בינואר. כך עולה מנתוני אתר פאנדר  על היקף קרנות הנאמנות בחודש מרץ.

   

  במקום השני והשלישי צמצמו את הפער מניות הבנקים, כאשר מניית הפועלים, בה בחרו 267 קרנות תוך השקעה של 631 מיליון שקל, ממוקמת במקום השני. אחריה בדירוג ממוקמת מנית לאומי בה השקיעו 281 קרנות, אך בהיקך נמוך יותר של 628 מיליון שקל.

   

  הקרנות מכרו במרץ בז"ן

  בז"ן שהצליחה להתברג בעשרת המניות הפופולאריות על קרנות הנאמנות מיד עם הנפקתה ושדורגה שמינית בחודש פברואר, הידרדרה למקום ה -15. במניית בז"ן השקיעו במרץ 149 קרנות 187.89 מיליון שקל, בהשוואה ל-259 מיליון שקל בחודש פברואר.

   

  הקרנות סומכות על מוטי זיסר

  מניה בולטת נוספת בדירוג 10 המניות הפופולאריות היא אלביט הדמיה רפואית - היחידה בדירוג שלא נמנית על מניות

  מדד ת"א 25. אלביט הדמיה מטפסת בדירוג למקום 7 המכובד ממקום 9 חודש קודם.

   

  יש לציין, כי על פי דירוג לפי מספר קרנות ולא לפי שווי אחזקות ההישג של אלביט הדמיה אף מרשים יותר ולפי דרוג זה היא ממוקמת מקום רביעי עם 250 קרנות המחזיקות בה בהשוואה ל-267 קרנות המחזיקות במניית פועלים הממוקמת שלישית. האחזקות באלביט הדמיה הסתכמו בחודש מרץ ב-261.8 מיליון שקל.

   

  ילין לפידות ממשיכה לגייס

  הראשונה בדרוג המנהלים היא פריזמה עם כ-20 מיליארד שקל מנוהל. השניה בדירוג היא פסגות עם 17.8 מיליארד שקל מנוהל.

   

  נתון נוסף המושך תשומת לב הוא קצב הגידול של ילין לפידות שנחלש אומנם החודש, אולם יש לציין כי ילין לפידות חוצה החודש את קו 2 המיליארד בסערה. כיום מנהלת ילין לפידות 2.1 מיליארד שקל - עליה של כ-200 מיליון שקל.

  נתון מעניין נוסף בנושא ילין לפידות הוא שהחברה מנהלת רק 6 קרנות, מספר קרנות מזערי לעומת גופים אחרים בעלי היקף מנוהל דומה.

   

  עוד עולה מהנתונים, כי 12 קרנות נאמנות מנהלות למעלה מ-2 מיליארד שקל כל אחת ובסך הכל למעלה מ-100 מיליארד שקל.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אלי שמעוני
  כל 12 הקרנות המובילות מנהלות יחד למעלה מ-100 מיליארד שקל.
  צילום: אלי שמעוני
  מומלצים