שתף קטע נבחר

ובמקום הראשון: ארקדי גאידמק

פסלו של ארקדי גאידמק זכה במקום הראשון במסגרת תחרות פיסול במרציפן שהתקיימה בחג השבועות במוזיאון המרציפן שבכפר תבור. פסל של בן גוריון עומד על הראש הגיע רק למקום השלישי. מעניין אם זו הייתה התוצאה לו היו מתמודדים ראש בראש בבחירות

פסלו של ארקדי גאידמק זכה במקום הראשון במסגרת תחרות פיסול במרציפן שהתקיימה בחג השבועות "במוזיאון המרציפן" שבכפר תבור. בפסל מופיע גאידמק כשהוא יושב על כדור הארץ, עטוף בצעיף קבוצת הכדורגל בית"ר ירושלים ומחזיק את ראש הממשלה, אהוד אולמרט כבובת מריונטה.


גאידמק. מריונטה לא רוקדת לכל קצב (צילום: JS מדיה)

 

את הפסל, המתוק יש לומר, יצר יונתן כהן, מהיישוב שדמות דבורה, שבימים כתיקונם משמש כברמן בבאר צפוני. בתחרות הוצגו עוד עשרות עבודות מרציפן שפוסלו על ידי הקהל הרחב. בין הדמויות הרבות ניתן למצוא את דוד בן גוריון, כשהוא עומד על ראשו בשפת הים, ולצידו רעייתו פולה. בן גוריון הגיע למקום השלישי. מעניין אם התוצאה היתה משקפת גם את תוצאות הבחירות לראשות הממשלה.

 

תחרות הפיסול במרציפן, אשר מתקיימת מדי שנה בשבועות, מוציאה מרבים מן המשתתפים כישרונות חבויים, שלא ידעו על קיומם. המוטיב המרכזי שהוביל את התחרות הארצית השנה היה "ספורט ונופש" בו הפגינו המתחרים את כישוריהם בפיסול על פי סמלים ומאפיינים של הנושא.

 

עוד במוזיאון המרציפן תערוכה של עבודות מתחרויות קודמות המוצגות לראווה, סרט המתאר את תהליך הכנת המרציפן וסדנת יצירה במרציפן ושוקולד.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בו גוריון. רק שלישי
צילום: JS מדיה צילומים
פיסול במרציפן. כפר תבור
צילום: חגי אהרון
מומלצים