שתף קטע נבחר

קולות בימין: "החזרה לחומש - התשובה לקסאם"

מארגני העלייה לחומש פתחו במסע הסברה נרחב, שכולל גם שלטי חוצות בכל רחבי הארץ. במטה "חומש תחילה" מנסים להביא לדעת הקהל את החשיבות לחזרה להתנחלות המפונה. במקביל, מועצת יש"ע פרסמה חוברת בה נכתב: "התנתקות - לעולם לא עוד"

במטה "חומש תחילה" החלו היום (א') במסע הסברה בכל רחבי הארץ תחת הכותרת "חוזרים לחומש". חבר המטה, יוסי דגן, אמר ל-ynet: "היום הציבור מבין שהחזרה לחומש היא התשובה לקסאמים".

 

ראשי המטה אירגונו ארבע עליות להתנחלות המפונה שבצפון השומרון: פעמיים בחנוכה ופעם לפני פסח וביום העצמאות. עתה הוחלט להתחיל במסע הסברה רחב יותר בכל רחבי הארץ. במסגרת הקמפיין הוצב שלט גדול במחלף רוקח בנתיבי איילון, עליו נכתב: "חוזרים הביתה לחומש".


הקמפיין הפרסומי של מטה "חומש תחילה"

 

לדברי מארגני העלייה לחומש, יש לפתוח במסע הסברה נרחב, גם במישור הפוליטי וגם במישור הציבורי. בתקופה הקרובה יחלו ראשי המטה לקיים כינוסים וחוגים בערים שונות ברחבי הארץ וזאת במטרה להסביר לציבור את החשיבות שבחזרה להתנחלות המפונה חומש שבצפון השומרון. 

 

דגן הסביר: "אנחנו שואבים אופטימיות גדולה מאוד מהרוח הציבורית. היום הציבור מבין את הטעות שהיתה בהתנתקות. גם התושבים בתל-אביב צריכים לדרוש את החזרה לחומש, כדי שחלילה מה שקורה בשדרות וביישובי עוטף עזה לא יקרה במרכז הארץ".

 

גם במועצת יש"ע לא שוכחים את חומש. במועצה מארגנים עצרת גדולה שתערך בעוד כשבועיים בהתנחלות המפונה. מועצת יש"ע שעד כה לא לקחה חלק בעליות לחומש, פועלת בימים אלה לארגן תחתיה את כל מטות הימין השונים לקראת העצרת הגדולה שצפויה להתקיים באישור הצבא.

 

מועצת יש"ע: ללמוד מלקחי ההתנתקות

מועצת יש"ע מפיצים בימים אלו חוברת שכותרתה: "התפכחות- הם החליפו דיסק". מדובר בחוברת עליה מופיעות תמונות של פוליטיקאים, אישי ציבור ועיתונאים. בתחילת החוברת נכתב "בחודש אוגוסט 2005 ביצעה מדינת ישראל התנתקות, נסיגה ועקירה מגוש קטיף וצפון השומרון. איש לא טרח לספק הסברים, העיתונות לא דרשה אותם, והמבצע המסובך, היקר והכואב-יצא לדרך ללא סימני שאלה. בתוך ימים ספורים נמחה עולם שלם של חיים, צבעים, קולות, ריחות ומראות. מגדל מפואר של 30 שנות ציונות בגוש קטיף הוחרב בהינף בולדוזר כאילו היה מגדל קלפים".

 

עוד נכתב בחוברת: "הניסוי כשל. רבים ממתכנניו וממבצעיו הכירו בכישלון, חלקם מודים בכך בקול רם וצלול... הרוח הגבית שניתנה לטרור נשבה מהדרום והגיעה עד מפרצי חיזבאללה בצפון. בתי הכנסת שהושארו בגוש קטיף נשרפו וחוללו, מתים הופרעו ממנוחתם. האם היה המחיר שווה את תמורתו? היום, באיחור טרגי, נפל האסימון".

 

בסוף החוברת תחת הכותרת "לעולם לא עוד!" נכתב "המילים המפוכחות בחוברת זו הן חלק מתהליך התנתקות שעוברת החברה הישראלית, התנתקות מהמושחת והאפל, התנתקות מחטאי העיוורון, התנתקות מההתנתקות. חורבן חבל קטיף ויישובי צפון השומרון הוא פשע מהחמורים ביותר בתולדות העם היהודי שבוצע בידי מנהיגות יהודית נגד בני עמה. אך מתחתית התהום אליה צללה מדינת ישראל ניתן רק לעלות מעלה: ללמוד את הלקחים, להישמר לעולם לא עוד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
העלייה לחומש ביום העצמאות
צילום: רויטרס
מומלצים