שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  סקירה: מדפסת משולבת HP OfficeJet J5783

  מדפסות משולבות זה רעיון יפה, אבל יש מעט משולבות טובות בשוק. בכל אופן: J5783 היא אחת מהן. הביצועים המעולים בטקסט ואיכויות הפוטו הטובות, מנהל ההדפסה החזק והפאנל החיצוני הנוח, מצדיקים את המחיר. והיא גם חסכונית

  באופן מאוד תיאורטי, מדפסת משולבת היא הטוב שבכל העולמות - גם סריקה, גם צילום מסמכים, גם פקס וגם הדפסה - ברוב הדגמים גם באיכות פוטו.

   

  מעשית, רוב הדגמים שבשוק אינם עושים טוב מדי אף אחד מהדברים שהם מבטיחים. איכויות הסריקה וההדפסה בינוניות, עלויות השימוש גבוהות, הפוטו לא באמת פוטו, צילום המסמכים איטי, הפקס לא נוח.

   

  בדורות הקודמים של המוצרים האלה, HP לא הייתה יוצאת דופן בהשוואה לחברות אחרות, ואם יוצאת דופן אז לאו דווקא לטובה. בניגוד לסטנדרטים הגבוהים בתחום הלייזר, בהזרקת דיו HP התקשתה למצב את עצמה כמובילת שוק. רק לפני חצי שנה בדקנו את OfficeJet 5610, דגם שתומחר אז כמו הדגם החדש שנציג הפעם - ואז לא התלהבנו. הפעם הופתענו לטובה.

   

  לא הכי זולה, אבל מאד מושקעת

  OfficeJet J5783 היא לא מהמשולבות הזולות בשוק. ל-HP עצמה יש חצי תריסר דגמים זולים מהדגם הזה, שהמחיר המומלץ שלו לצרכן הוא 900 שקלים. מחירי השוק מתחילים סביב ה-750 ש"ח. יותר הגיוני, ועדיין - זו רמת מחיר שבה צריך להראות תמורה אמיתית.

   

  התכונות הבסיסיות של J5783 בסך-הכל דומות לכמה דגמים קודמים של HP: עיצוב רחב, עם מגשי נייר קדמיים, מזין מסמכים אוטומטי, פאנל הפעלה חיצוני עם צג LCD שתומך בשיחה מזוהה, אפשרות לתזמן ולנתב פקס יוצא/נכנס, זיכרונות, מספרים מקוצרים, וכיוצא בזה.

   

  אבל אם להשוות שוב לדגם 5610, קשה להחמיץ את השיפורים: מזין המסמכים הוגדל, העיצוב של מגשי הנייר ובתי המחסניות שופר, עומס העבודה החודשי (Duty Cycle) הוכפל ל-3000 דפים, ההתקנה נעשתה פשוטה יותר ומנהל ההדפסה הפך הרבה יותר נוח. קצבי ההדפסה גדלו בעשרות אחוזים, ואיכות ההדפסה שופרה.

   

  הפאנל, אגב, הרבה יותר מפורט, עם חלוקה נוחה בהתאם לפונקציות (צילום, סריקה, פקס), ועם אפשרות אמיתית לשלוט בתכונות הצילום והפקס בלי שימוש במחשב. צילום המסמכים זמין בשלושה מצבים: רגיל, מהיר ואיכותי. גם המהיר לא ממש מהיר (כ-30 שניות למסמך טקסט), אבל הגישה להגדרות מהפאנל מפצה על כך.

   

  מהירה. ממש מהירה

  קצבי הדפסת הטקסט המוצהרים גדלו בדגם הזה ב-50% בהשוואה לדגם הקודם, ועומדים הפעם על 30/24 דפים בצבע/שחור. כידוע, ביצועי הזרקת דיו הם עניין חמקמק - היצרנים תמיד מספקים נתוני מקסימום, שמתייחסים למצב טיוטה. בהדפסה רגילה של מסמך צפוף המהירות תהיה נמוכה דרמטית.

   

  המקרה הזה קצת שונה. ראשית, במדידות שלנו J5783 אכן הגיעה קרוב מאד ל-30 דפים לדקה בהדפסת טיוטה (ב-5% אחוז כיסוי, כלומר טקסט דליל). שנית, המפרט שמציגה HP באתר שלה כולל נתונים על מצבי ההדפסה האחרים, וגם הנתונים האלה - לא רק שהם טובים, אלא שהם גם מדוייקים.

   

  OfficeJet J5783 מגיעה לקצבים שסביב ה-10ppm ויותר בהדפסה רגילה ובהדפסה מהירה (Fast Normal). בשניהם, איכות הפלט סבירה ואפילו טובה. בהשוואה לדור הקודם אלו ביצועים כמעט כפולים. מה שגם שאפילו במהירות הפנטסטית של הדפסת הטיוטה, איכות הפלט בהחלט נסבלת. העלות של הדפסות הטקסט בשני המצבים האלה נעה סביב ה-15 אגורות לדף. כמעט לייזר.

   

  הדפסת תמונות וסריקה

  בהדפסת תמונות המצב פחות מזהיר. אמנם התמונות נראות טוב, לפעמים אפילו מצויין, אבל J5783 לא מהירה ולא חסכונית מדי בהדפסות פוטו.

   

  HP טוענת במפרט שהדגם הזה מסוגל להדפיס תמונה בתוך 66 שניות. זהו כמובן הנתון האופטימלי, שמתייחס כנראה להדפסת תמונה בגודל 89x127 מ"מ. מעשית, הדפסת תמונה בגודל הסטנדרטי והמקובל יותר של 10x15 ס"מ, נמשכה בבדיקות שלנו בין 85 שניות לשתי דקות. העלות להדפסת תמונה כזו, בהנחה שמשתמשים במחסנית פוטו, היא כ-1.3 ש"ח (מחסנית הפוטו מחליפה את המחסנית השחורה, ומוסיפה שני צבעים להדפסת פוטו בשישה צבעים בסך-הכל).

   

  מצד שני, היא מצליחה להפיק תוצאות טובות גם כשמשתמשים בשתי המחסניות הרגילות, ואפילו כשמדפיסים על נייר רגיל, וזה די נדיר.

   

  את יכולות הפוטו המרשימות, משלימה יכולת יותר מסבירה בסריקת תמונות. בניגוד לדגמים זולים יותר, שסורקים ברזולוציה נמוכה יחסית ומבצעים אינטרפולציה, הדגם הזה מגיע לרזולוציית סריקה אמיתית של 2400x4800dpi. מנגנון הסריקה גם מהיר למדי. הצלחנו לסרוק תמונת 10x15 ב-300dpi ב-22 שניות. סריקת עמוד A4 של טקסט מונוכרומטי ב-150dpi ארכה 14 שניות.

   

  בהחלט באה בחשבון

  HP מייעדת את הדגם הזה לשימוש ביתי או משרדי-קל. בניגוד לדגמים קודמים שהוצגו ככאלה OfficeJet J5783 יכולה בהחלט להתאים לשתי הסביבות. עם ביצועי הטקסט המעולים ועלות הדפסת דף של כ-15 אגורות, עם תכונות הפקס וצילום המסמכים, ועם הסריקה המהירה, היא מעניקה כיסוי טוב לכל המשימות הרגילות של מכונה משולבת.

   

  האיכויות והעלויות בהדפסת פוטו יתאימו לשימוש מזדמן. בסך-הכל מה שתקבלו כאן לא נופל משום בחינה מהמדפסות הייעודיות לתמונות, לפחות הזולות שביניהן. האפשרות להדפיס תמונות באיכות טובה על נייר רגיל, היא בונוס מבורך.

   

  הרבה טקסט, קצת תמונות, פקס או צילום מסמך מדי פעם - נשמע כמו מה שאתם צריכים? אז הדגם הזה בהחלט בא בחשבון.

   

   

  HP OfficeJet J5783

   

  ציון:

    

  מחיר: 900 שקל מחיר מומלץ. מחיר השוק החל מ-750 ש"ח. לחצו כאן להשוואת מחירים בערוץ הקניות.

   

  בעד: נוחה, יעילה ומהירה בפקס ובסריקה. איכותית בפוטו, מהירה וסופר-חסכונית בטקסט. כוללת מזין נייר אוטומטי ובעלת ממשק חיצוני נוח מאד. ניתנת להפעלה ללא מחשב.

   

  נגד: איטית קצת בפוטו ובצילום מסמכים, גדולה, לא מספיק שקטה, לא זולה.

   

  השורה התחתונה: מפתיעה לטובה ברוב התחומים.

   

  מידות/משקל: 456x386x236 מ"מ, 6.6 ק"ג

   

  מהירויות הדפסה: 20/13 עמודים לדקה בצבע/שחור (נתוני יצרן)

   

  סוגי נייר והדפסה: כל הגדלים עד A4/Letter, 70-280 גרם. הדפסה על מעטפות, שקפים, כרזות, מדבקות. הדפסת Borderless.

   

  הזנת נייר: מגש קלט 100 דפים, מגש פלט 50 דפים, מזין נייר 35 דפים

   

  תכונות פקס/העתקה: זיכרון ל-100 עמודי פקס, פקס צבעוני, Delayed Sending. זום 25-400%, עד 100 עותקים.

   

  סריקה: 2400x4800dpi ב-48 ביט, 19.2Kdpi באינטרפולציה

   

  ממשק: USB 2.0

   

  למפרט מלא באתר היצרן

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים