שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  מחנה ברק: הניצחון בסיבוב השני יהיה גדול יותר

  פרץ ואילון מגבשים שיתוף פעולה? במטה ברק לא מתרגשים ומשוכנעים כי ינצחו בקרב הדו-ראשי, אם לאנשיו של היו"ר הנוכחי יהיה חופש בחירה: "הוא צריך לתת לנו את ההזדמנות לשכנע אותם". פרץ על הפגישה עם אילון: "אנחנו לא עושים לא דילים ולא שטיקים, אלא שותפות אידאולוגית אמיתית"

  "הניצחון שלנו בסיבוב השני יהיה גדול יותר מהניצחון בסיבוב הראשון", כך מבטיחים הלילה (ד') מקורביו של ראש הממשלה לשעבר, אהוד ברק, המפגינים כלפי חוץ קור רוח נוכח ההסכם המתגבש בין עמי אילון ובין עמיר פרץ לקראת הסיבוב השני בבחירות לראשות העבודה ב-12 ביוני.

   

  באופן פומבי מסרבים אנשיו של ברק להתרגש משיתוף פעולה עתידי בין אילון לפרץ ואומרים כי יצליחו לפרק את מחנהו של שר הביטחון ביום הבחירות. "יש הרבה אנשים שתומכים בעמיר פרץ ושרוצים את אהוד ברק בראש המפלגה", אומר השר שלום שמחון. "אנחנו נגיע לשטח, נבקש, נסביר ואפילו נתחנן כדי שיצביעו לברק, אבל אני מצפה מעמיר פרץ לאפשר לתומכיו להצביע כאוות נפשם. הוא צריך לתת לנו את ההזדמנות לשכנע אותם".

   

  עם זאת, מאחורי הקלעים, הניסיונות של אנשי ברק לתקשר עם בכירים במטהו של פרץ נמשכו במהלך כל היום, הן באמצעות הודעות אס-אם-אס, הן בשיחות טלפוניות, והן באמצעות שליחים, דוגמת ראשי ערים וראשי מועצות שנשלחים לנסות ולשכנע תומכים של פרץ לעבור לברק. בכירים במטה פרץ אמרו הלילה ל-ynet כי אנשיו של ברק חצויים בדעתם בדבר שיתוף פעולה עם היו"ר הנוכחי. חלק ממקורביו של ברק סבורים כי אין לנתק לחלוטין את הקשר עם פרץ, ואולם אחרים אומרים כי אסור לעשות שום "דיל" עם שר הביטחון.

   

  בהתייעצויות שקיימו הלילה אנשיו של ברק הוחלט להמתין כמה ימים לפני קביעת האסטרטגיה לסיבוב הבחירות השני. גורמים במטהו של ברק אמרו ל-ynet בהתייחס לפרץ כי "הוא הפכפך ואי אפשר לסמוך עליו עד הרגע האחרון. החשש הוא שגם לו היינו מדברים איתו ומגיעים להסכם כלשהו, השנאה שלו כלפי ברק היתה מעבירה אותו על דעתו ובסוף הוא היה תומך באילון".

   

  במטה ברק בוחנים כעת כיצד ניתן להשיג רווח פוליטי מן החיבור הצפוי בין אילון לבין פרץ. אחד הגורמים הבכירים במטה אמר: "אם זו הסיטואציה שנוצרה, לפחות צריך להרוויח ממנה במקומות כמו הקיבוצים למשל. גם אם שום דבר לא ייסגר בין עמי לעמיר, אנחנו ננצל עד תום את העובדה שאנחנו לא עוסקים בדילים, והם כן".

   

  במקביל, במחנהו של פרץ משוכנעים כי הם יוכלו לקבוע מי יהיה יושב הראש הבא של מפלגת העבודה. "אין אחד שיכול להביא עוד 15 אלף קולות לאהוד ברק", אומר גורם בסביבתו הקרובה של שר הביטחון. "לעמיר פרץ יש את היכולת להביא אלפי קולות לעמי אילון. תשעים אחוז מהאנשים שלנו יעשו מה שעמיר יגיד".

   

  אנשיו של פרץ מזהירים את אהוד ברק מזלזול בו ובאנשיו. לדברי אחד הבכירים במטה פרץ - "ככל שברק ואנשיו ילכלכו ויזלזלו יותר במחנה של עמיר, הם יביאו על עצמם את התבוסה. המחנה של עמיר הוא מחנה אמוציונאלי. חלק מהאנשים שנמצאים סביב אהוד ברק גורמים לו נזק".


  ברוורמן ואילון בכנס הפעילים. פרץ לא יעשה חיים קלים (צילום: ניב קלדרון)

   

  בתוך כך מתחילים להתברר כמה פרטים מתוך הפגישה שקיימו אתמול אילון ופרץ. האחרון הבהיר כי אינו מעוניין בתפקידים בממשלה אלא רק במילוי התחייבויותיו לציבור. "הדבר הכי חשוב זה להגשים את מה שהבטחנו לאותם מצביעים שהבאתי מקריית שמונה ומדימונה, מאופקים ומירוחם", אמר פרץ לאילון. "זה מה שמעניין אותי: למלא אחר ההבטחות. אני רוצה לעמוד בהתחייבות שלי, באג'נדה החברתית".

   

  מקורביו של פרץ אומרים כי אין לו שום כוונה "לחפש גו'בים, והוא לא רוצה טובות מעמי אילון. עמיר מחפש הקשבה". עם זאת, אומרים גורמים בסביבתו של שר הביטחון, "עמיר פרץ ישתה לעמי אילון את הדם בנושא החברתי".

   

  לאחר הפגישה, בשעות הערב, כינס אילון את ראשי מטהו בתל אביב כדי לדווח להם תוכנה. "יש צורך בעבודה מאומצת וקשה לקראת הסיבוב השני", אמר פרץ. "אנחנו לא עושים לא דילים ולא שטיקים, אלא שותפות אידאולוגית אמיתית. זאת הדרך היחידה לחולל שינוי בחיים הציבוריים בישראל, ולהחזיר את העבודה לשלטון. אני קורא להתלכד סביב המנהיגות שלי".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ברק. לא חוששים משיתוף פעולה
  צילום: ניב קלדרון
  פרץ. לא דילים, רק אידיאולוגיה
  צילום: חגי אהרון
  מומלצים