שתף קטע נבחר

הערכה: פרץ ואילון יסכמו הערב על שיתוף פעולה

שר הביטחון וחבר הכנסת נפגשים כדי לנסח הסכמות סופיות שיאפשרו תמיכת פרץ באילון בסיבוב השני. גורם בכיר במטהו של פרץ רומז שלא הכל סגור: "קיים סיכוי מסויים שבסופו של דבר עמיר ישאר על הגדר". פרץ צפוי להכריז מחר על עמדתו בנושא. בינתיים, ברק ביקש להיפגש עם השר מג'אדלה ומחר ייצא בקמפיין תחת הכותרת: "בחרת אילון - קיבלת פרץ"

שר הביטחון, עמיר פרץ, ייפגש הערב (שבת) בפעם השלישית עם ח"כ עמי אילון, להמשך הדיונים על תמיכה בו בסיבוב השני בבחירות לראשות מפלגת העבודה. ההערכה היא כי השניים ידונו גם בנושאים הקשורים להישארות בממשלה בראשות אהוד אולמרט, וכי בסופה של הפגישה תסוכם גם דרך שיתוף הפעולה ביניהם.

 

בלשכתו של פרץ אמרו כי במסגרת השיחות עם אילון, מעוניין שר הביטחון לקדם שלושה נושאים עיקריים: חוק פנסיה לכל אזרח, הקדמת ה'פעימות' בחוק שכר מינימום, והפעלת חוק חברות כוח אדם כבר בראשית אוגוסט. כמו כן, מעוניין פרץ כי הממשלה תחליט באופן מייד על תוכנית מדינית חדשה. פרץ מצפה כי אם אילון ייבחר, הוא יציב את הנושאים האלה כתנאי להישארות בממשלת אולמרט.

 

מקורבים לפרץ הציעו ש"אף אחד לא יהיה מופתע אם עמיר לא יהיה שר בממשלה הבאה. תפקיד כשר לא מעניין אותו בכלל, וזה לא נמצא בראש סדר העדיפויות. אולי הוא ישאר חבר כנסת". אם לא יהיו הפתעות של הרגע אחרון, צפוי פרץ להודיע מחר אחר הצהריים בכנס בבית המפלגה בתל אביב על תמיכת מחנהו בעמי אילון.

 

מקורבי אילון אמרו כי במהלך הפגישה עם פרץ לא יהיו סיכומים פרסונליים, וכי אילון לא מתכוון לשנות את דעתו לגבי אולמרט.

 

לאחר פגישתו עם פרץ, סמוך לשעה חצות, ייפגש הלילה אילון לבקשתו גם עם אופיר פינס. מקורבים לפינס העריכו כי "הדברים בין השניים רחוקים מאוד מלהיסגר".

 

עוד לפני הפגישה עם אילון השתתף השבת פרץ במפגש בבאקה אל גרביה עם פעילים במגזר הערבי, וקרא לחבריו לשמור על אחדות השורות ועל לכידות. פרץ חושש כי במגזר הערבי עשויים פעילים רבים לתמוך גם בסיבוב השני באהוד ברק, ולכן הגיע על מנת לחזק את שליטתו באנשי השטח, בשיתוף השר המקורב לו, ראלב מג'אדלה. בפגישה סירב פרץ להתחייב במי יתמוך בסיבוב השני.

 

בתוך כך, גורמים בכירים במטהו של שר הביטחון, עמיר פרץ, אמרו היום ל-ynet כי על אף ההתקדמות במגעים בין פרץ ובין אילון, "קיים סיכוי מסויים שבסופו של דבר עמיר ישאר על הגדר".

 

"עמי אילון זקוק לפרץ"

הגורמים ציינו כי הסיכויים לסיכום בין פרץ ובין אהוד ברק אפסיים, אולם ייתכן כי בסופו של דבר שר הביטחון יחליט שלא לתמוך באף מועמד בפומבי. "אין לאפשרות הזאת סיכויים גבוהים", אמר גורם בכיר במטהו של פרץ, "אך בכל זאת צריך לקחת את האופציה הזאת בחשבון. היא לא לחלוטין חסרת בסיס".

 

מקורבים לפרץ ציינו עוד כי "אם עמיר לא יתמוך באף אחד מן המועמדים, סביר להניח שאהוד ברק ינצח בסיבוב השני. עמי אילון זקוק לו יותר ממה שברק זקוק לו".

 

מחר, כאמור, יכנס פרץ את תומכיו ואת פעיליו בבית מפלגת העבודה בתל אביב, כדי להקים את מה שהוא מכנה "המחנה החברתי" של מפלגת העבודה. בכנס צפוי שר הביטחון לנאום ארוכות, וגם להודיע מה עמדתו לגבי הסיבוב השני.

 

ראש הממשלה לשעבר, אהוד ברק, טילפן השבת לשר ראלב מג'אדלה, וביקש ממנו להפגש עימו. כך אומרים מקורביו של השר. מג'אדלה הסכים לבקשה, והפגישה אמורה להתקיים הלילה או מחר בבוקר. יצויין כי ברק מעוניין בתמיכתו של מג'אדלה, בשל אלפי המתפקדים שהוא יכול להביא לו בסיבוב השני בפריימריז.

 

לקראת הסיבוב השני יפתח מחר מטהו של ברק בקמפיין אשר יכלול שתי סיסמאות ויפנה בעיקר אל אנשי הקיבוצים. אנשי ברק ינסו לכוון אל שיתוף הפעולה הצפוי בין אילון ליו"ר היוצא תחת הסיסמא "בחרת אילון - קיבלת פרץ". סיסמא נוספת תהיה - "רמון, אילון ופרץ - התרגיל המסריח".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אילון. לקראת סיכום?
צילום: ניב קלדרון
פרץ. פגישה מכרעת
צילום: קוקו קליק
מומלצים