שתף קטע נבחר

גונן שגב יצא לחופשי ומיהר להתרחק מהכלא

השר לשעבר שריצה מאסר בגין סחר וייבוא כדורי אקסטזי יצא משערי כלא השרון. הוא הסתפק בברכת "בוקר טוב" לעיתונאים שחיכו לו, ומיהר לנסוע משם

השר לשעבר, גונן שגב, השתחרר הבוקר (יום ב') מכלא השרון, לאחר ניכוי שליש מתקופת מאסרו בשל התנהגות טובה. שגב מרצה עונש מאסר בגין סחר וייבוא סמים מאז יוני 2004, לאחר שהודה והורשע בניסיון להבריח לישראל 32 אלף כדורי אקסטזי.

 

שגב, לבוש מכנסיים בהירים וטישרט ירוק, הוא נפרד מהאסירים וכמו כן מאנשי הסגל, לחץ את ידיהם לשלום ועזב את מתחם הכלא. אחר כך הלך ברגל מהיציאה לכלא לעבר מכונית שברולט שהמתינה לו. הוא הסתפק בברכת "בוקר טוב" לאנשי התקשורת שחיכו לו מחוץ לשערי הכלא, סירב להשיב לשאלות, ונסע במהירות מהמקום.

 

שגב הספיק לקחת את הציוד האישי בחופשה אחרונה, והשאיר בתאו מספר חפצים אישיים, לטובת חמשת חבריו לתא באגף השיקום של כלא השרון. התאים באגף הזה בנויים בתוך קרוואנים ללא סורגים, והאסירים יכולים לטייל בחצר מתי שרוצים. שגב עבד במפעל לקרטונים, יצא מהכלא ושב לאגף בתום עבודתו. 

 

שגב שוחרר בבוקר ולא בצהריים כנהוג בדרך כלל, לאחר שהגיש בקשה מיוחדת להשתחרר מוקדם יותר ובקשתו נענתה על-ידי השב"ס.  

 

ועדת השחרורים של שירות בתי הסוהר החליטה על שחרורו של השר לשעבר בדיוניה לפני כשבועיים. כששמע שגב את ההחלטה, הוא התרגש מאוד. עורכי דינו, ציון אמיר וענת הדד, אמרו כי מרשם מוקיר ומעריך את האמון שהמערכת נתנה בו, וכי היא פתחה לו את הדלת על-מנת להמשיך ולשקם את חייו.

 

בעת האחרונה ריצה שגב את מאסרו באגף השיקום שבכלא "השרון". מדובר באגף שבו האסירים כלואים בתנאים נוחים יחסית. האסירים יוצאים לעבודה במפעל מחוץ לכלא וחוזרים אליו בערב. המדינה ושירות בתי הסוהר לא התנגדו להפחתת שליש ממאסרו של שגב, בעיקר בשל התנהגות טובה, ולאור העובדה שהיה במהלך סבב חופשות. 

 

הוא הורשע לאחר שהודה בעסקת טיעון בניסיון להבריח כדורי אקסטזי, זיוף דרכון דיפלומטי ושימוש בו בשתי הזדמנויות שונות. שופט בית המשפט המחוזי, אורי שוהם, כתב בגזר הדין כי שגב ביצע את המעשים "מתוך בצע כסף לשמו, אשר עיוור את עיניו". בחודש מרס 2005 נגזרו עליו חמש שנות מאסר בפועל ושנתיים מאסר על תנאי.  

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אדם חופשי. שגב
צילום: ניב קלדרון
מומלצים