שתף קטע נבחר

עמי אילון תמך בפרס, עכשיו בקולט אביטל

לפני כחודשיים אמר עמי אילון כי על סיעת העבודה לתמוך בשמעון פרס, היום הוא יישר קו עם חבריו והביע את תמיכתו בקולט אביטל. אילון: "מכבד כל הכרעה דמוקרטית שמתקבלת במפלגה"

האם עמי אילון מזגזג? קצת יותר מחודשיים לאחר שקרא לחברי סיעת העבודה לתמוך בשמעון פרס בהצבעה על נשיאות המדינה, משמיע היום (ב') עמי אילון עמדה שונה ואומר כי יתמוך במועמדותה של חברת הסיעה, קולט אביטל. אנשיו מבהירים שכמו אז, גם היום - אילון אמר שיצביע עבור המועמד המוסכם של הסיעה.

 

סיעת העבודה התכנסה בצהריים לישיבה מיוחדת בעניין הבחירות לנשיאות, שייערכו ב-13 בחודש, לאחר שהתברר כי אין תמימות דעים בנוגע למועמד המועדף לתפקיד. אילון, שיתמודד בסיבוב השני של הפריימריז על תפקיד יו"ר מפלגת העבודה, קרא כאמור בעבר לחבריו לתמוך בפרס ו"לגלות מנהיגות ואחריות לאומית" וגם בכירים אחרים בסיעת העבודה אמרו בחדרי חדרים כי יצביעו עבור המשנה לראש הממשלה, למרות מועמדותה של אביטל.

 

אלא שהיום הפגינה הסיעה עמדה אחידה: חברי הסיעה קראו לפעול למען בחירת אביטל ולתמוך בה בבחירות לנשיאות. אביטל עצמה, בנוכחות עיתונאים, פנתה בישיבה אל אילון וביקשה לדעת האם בכוונתו לתמוך בה לאחר שמוסדות המפלגה אישרו את מועמדותה. אילון אמר כי הוא מקבל על עצמו את דין התנועה ואף הצדיע לעברה של אביטל.

 

אילון מסר בתגובה לדברים: "הבעתי כבר את עמדתי, שעל פיה על העבודה לתמוך בשמעון פרס בשל התמיכה הציבורית שממנה הוא נהנה וכדי למנוע את בחירת מועמד הימין. בנוסף וכפי שאמרתי מראש - אני מכבד כל הכרעה דמוקרטית שמתקבלת במפלגת העבודה".

 

אילון גם הציג עמדות שונות בעניין הישארות בממשלת אולמרט. שעות אחדות לאחר פרסום מסקנות דו"ח וינוגרד החלקי, קרא אילון לאולמרט להתפטר מתפקידו: "אולמרט חייב לקחת אחריות ולהתפטר, שכן מסקנות ועדת וינוגרד קשות הרבה יותר מהפרסומים המוקדמים, והן מלמדות על כשל אישיותי כולל של המנהיגות בישראל".

 

בראיון קודם לערוץ 10, אמר אילון: "לפני שאנחנו הולכים לפטר ראש ממשלה צריך לדעת מהי האלטרנטיבה ומה יבוא אחר כך". כאשר נאמר לו שהאלטרנטיבה עשויה להיות נתניהו, הגיב: "אז אני נגד לפטר את ראש הממשלה, אם זו האלטרנטיבה... אם אבחר אני לא נכנס באופן אוטומטי לשום ממשלה, והדבר הראשון שאעשה אם אבחר הוא לראות מי המנהיגות של מפלגת העבודה, אחר כך אבוא לאולמרט, אם יהיה ראש ממשלה, ואני אשאל אותו לאן אתה מתכוון להוביל את מדינת ישראל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אילון ופרץ בישיבת הסיעה
צילום: חיים צח
אביטל. תמיכה גורפת
צילום: שי רוזנצוויג
מומלצים