שתף קטע נבחר

היועץ של פרץ ערק לברק: "לא מאמין באילון"

בועז כבל, יועצו הבכיר של פרץ ואחיו של מזכ"ל העבודה, הודיע על התפטרותו לאחר שנכשל בניסיונות לתווך בין פרץ וברק. "אמרתי לעמיר שלא אוכל לתמוך באילון. אי אפשר לתת לאדם חסר ניסיון להוביל את המפלגה", אמר. עם זאת, הוא משוכנע שאם ינצח, ברק ישלב את פרץ בהנהגת המפלגה

אחרי ארבע שנים לצידו של עמיר פרץ, הודיע אתמול (יום ב') היועץ הפוליטי הבכיר של שר הביטחון, בועז כבל, כי הוא מתפטר מתפקידו ועובר למחנהו של יריבו, אהוד ברק.

 

כבל, אחיו של מזכ"ל מפלגת העבודה ח"כ איתן כבל, תמך לאחר הסיבוב הראשון בבחירות לראשות המפלגה בחבירה לברק, ואף פעל מאחורי הקלעים בניסיון לגשר בין שני היריבים הפוליטיים הוותיקים. עם זאת, לאחר שהבין שאין בכך תועלת הודיע לפרץ על עזיבתו בנימוק שלא יוכל לפעול למען בחירתו של עמי אילון.

 

בשיחה עם ynet סיפר כבל כי הוא התחבט בנוגע להחלטה תקופה ארוכה. "אמרתי כבר לפני שלושה שבועות לעמיר שאם אהוד ברק יעלה לסיבוב שני מול עמי אילון, אז לא אוכל לתמוך בעמי", אמר. "אני לא מאמין בעמי כמי שיכול להוביל את מפלגת העבודה, ואחרי ההתגלחות של עמרם מצנע על הזקן שלנו, אי אפשר לתת עוד פעם לאדם חסר ניסיון להוביל את המפלגה. זה לא היה קל לעזוב אותו, אבל החלטתי ללכת עם האמת שלי", הוסיף כבל. לדבריו, פרץ כיבד את החלטתו לעבור לשורותיו של ברק. "אני יודע שמחר יגידו בתגובות באינטרנט שאני בוגד, אבל אנשים צריכים לזכור שהלכתי עם עמיר דרך ארוכה, ובמשך השנים עשיתי הכל להצלחתו". 

 

בשבוע האחרון ניהל כבל מגעים להידברות בין ברק ובין פרץ, אולם ברק העדיף להתעלם מפרץ והניסיונות עלו על שרטון. לטענת כבל, השילוב של ברק ופרץ היה יכול ליצור הנהגה מנצחת עבור מפלגת העבודה. "אם שניהם היו הולכים יחד, הדברים היו נראים אחרת. עמיר היה יכול להתעסק בנושאים הכלכליים והחברתיים, ואהוד בנושאים הביטחוניים. זה יכול היה להיות צוות שיחזיר את המפלגה לשלטון", אמר. עם זאת, כבל משוכנע שאם ברק יזכה בהתמודדות, הוא ישלב את פרץ בהנהגת העבודה. "ברק לא יעשה טעות וישאיר את עמיר מאחור. בפוליטיקה אנשים מתעלים על עצמם. כדי להנהיג מדינה צריך להתעלות מעל לכל השיקולים, והם ישתפו פעולה כדי להחזיר את המפלגה לשלטון".

 

עם הצטרפותו למחנהו של ברק יהיו שני האחים כבל, בועז ואיתן, מזכ"ל מפלגת העבודה, באותו צד של המתרס, אולם בעבר נוצר מתח רב בינהם על רקע תמיכתם הפוליטית. לפני כשנה וחצי, כשפרץ התמודד על ראשות העבודה מול שמעון פרס, נוצר בין האחים בועז ואיתן נתק קשה, והם לא דיברו בינהם במשך שלושה חודשים. "אח שלי תומך באהוד ברק, וקשה לי עם זה", אמר בועז כבל. "בעבר היו מריבות, ולא דיברנו תקופה משמעותית. לא היה נעים לחיות בבית כזה. איתן הבטיח שלעולם לא תהיה התנתקות בינינו בגלל נושאים פוליטיים, וגם אני לא רוצה שזה יקרה שוב. קשה להתנתק מעמיר פרץ ומהמחנה שלו, אבל אין ברירה".

 

כבל הודיע כי הוא יצא לחופשה ממשרד הביטחון, וכבר מחר יתחיל לסייע לברק, בעיקר בפעילות בראש העין, עיר מגוריו. עם זאת, אין בכוונתו לעשות דבר כדי לפגוע במחנה של פרץ. "אני לא הולך להתערב לעמיר במחנה שלו. לא אעשה שום דבר כדי לפגוע בו או לפרק לו את המחנה. הרגשתי אצלו כמו בן משפחה, לא כמו יועץ פוליטי. אלא שהפעם פשוט לא יכולתי להמשיך".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
איבד יועץ. פרץ
צילום: גיל יוחנן
צילום: ודים דניאל
תמיכה בראש העין. ברק
צילום: ודים דניאל
צילום: עופר עמרם
האח, איתן כבל
צילום: עופר עמרם
מומלצים