שתף קטע נבחר

בניגוד לאגדה האורבנית בדוא"ל: תנובה לא "ממחזרת" חלב

מייל שרשרת המופץ בתפוצה המונית בשעות האחרונות טוען כי תנובה מפסטרת מחדש את החלב שפג תוקפו ואורזת שוב בקרטונים. תנובה: שקר וכזב

בכל הנוגע למתיחות רשת המופצות באמצעות האימייל, אין גבול לדמיון. המתיחה האחרונה המופצת בתיבות דואר אלקטרוני רבות בישראל טוענת כי תנובה ממחזרת חלב שלא נמכר, מפסטרת אותו שוב ומוכרת בקרטונים כחדש.

 

על פי תיאוריית הקונספירציה במייל, קיימת אפילו שיטה לזיהוי מספר הפעמים שהחלב עבר פיסטור מחדש ומוחזר - לכאורה, הספרה המודפסת על תחתית קרטון החלב מציינת כמה פעמים תנובה ארזה אותו.

 

כותב הדוא"ל האנונימי צירף אזהרה: "אם החלב פוסטר 5

פעמים, רוב הסיכויים שאתם שותים סתם מים לבנים, ולא חלב בריא וטוב". את הנוסח המלא אפשר למצוא בהודעה שפורסמה בפורום בתפוז.

 

הגורם שעומד מאחורי המייל, אולי מתחרה עסקי של תנובה, לא מזדהה ומציין: "המידע הודלף וכרגע עדיין לא ידוע לכלל הציבור".  

 

בתנובה מכחישים בתוקף. מתשלובת החלב נמסר: "המכתב שמופץ ברשת הינו פרי המצאה ובדיה. מדובר בשקר וכזב. המספרים בתחתית האריזה מסמנים את ראשי ההדפסה אצל ספק הקרטונים (דוקרט). יש ארבעה כאלה, לצורך עקיבות אצל הספק בבעיות של איכויות הדפסה וכו'".

 

כזבים שרצים במייל 

אגדות אורבניות שמופצות במייל, מופרכות ככל שיהיו, עלולות

לגרום לחברות נזק אמיתי. שמועות רשת כוזבות מפורסמות אחרות טענו כי ה-LSL, החומר המקציף המצוי בשמפו ומוצרי קוסמטיקה נוספים, רעיל; שהחומר דיוקסין המצוי בטמפונים מסרטן; שהאתר של בנק הפועלים נפרץ ובעזרת גירסה מועתקת שלו נגנבו סיסמאות של גולשים; ואפילו שבוטלה הצפירה של יום הזיכרון.

 

באתר Snopes, המרכז שמועות אמיתיות יותר ופחות, התפרסמה בינואר שמועת חלב שקרית נוספת, לפיה שוקו לשתייה מיוצר מחלב רגיל שנפסל למכירה, מאחר והיה בו יותר מדי דם פרות. גם השמועה הזו כמובן כמופרכת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מפוסטר רק פעם אחת. חלב תנובה
צילום: יריב כץ
מומלצים