שתף קטע נבחר

קצין הכנסת בודק מכתב מפוברק מטעם פרס

התכונה במערכת הפוליטית מגיעה לשיאים חדשים. הבוקר נשלח לחברי הכנסת מכתב מפוברק החתום בידי שמעון פרס, תחת הכותרת: "אל תעשו לי את זה פעם נוספת". נכתב בו: "אני שב ומתחנן בפניכם חברי היקרים. זכרו לי חסד נעורים תנו לי את הכבוד האחרון עלי אדמות". קצין הכנסת נקרא לבדוק. ח"כ גדעון סער נפגש עם הרב עובדיה יוסף. בש"ס נוטים לתמוך בפרס

בעוד שבוע בדיוק יוכרע המירוץ לנשיאות המדינה, והיום (ד') נשלח לחברי הכנסת מכתב מפוברק לכאורה מטעם שמעון פרס, הקורא להם לתמוך בו. קצין הכנסת יבדוק בשעות הקרובות מי עומד מאחורי הגימיק הזה. מוקדם יותר נפגש ח"כ גדעון סער מהליכוד עם מנהיג תנועת ש"ס, הרב עובדיה יוסף, במסגרת גיוס תמיכה עבור ח"כ ראובן ריבלין.

 

 

המכתב המפוברק ממוען ל"ידידי, חברי הכנסת היקרים" וכותרתו "אל תעשו לי את זה פעם נוספת". "ביום רביעי 13.6 אני עומד שוב לבחירה, לאחר שנים של תקוות ואכזבות קשות מצדכם. לא פספסתי שום הזדמנות לתרום למדינת ישראל ובכולם הפסדתי. כך היה מול ידידי יצחק רבין ז"ל, לאחר מכן במרוץ מול ביבי נתניהו, בבחירות לנשיאות מול משה קצב, ובבחירות הפנימיות לעבודה מול עמיר פרץ. שלא ברצוני ולא בטובתי דבק בי הכינוי 'לוזר'. 

  

"אני שב ומתחנן בפניכם חברי היקרים. זכרו לי חסד נעורים תנו לי את הכבוד האחרון עלי אדמות. הצביעו בעבורי הפעם. אל תעשו לי את זה פעם נוספת. כמי שתרם תרומה מכרעת למדינת ישראל לא מגיע לי השפלה נוספת. זכרו! ביום רביעי כולנו משלשלים את הפתק 'שמעון פרס'".

 

ח"כ יואל חסון מקדימה שיגר מכתב לקצין הכנסת ובו ביקש לחקור את הנושא: "הבוקר הגיע לכל לשכות חברי הכנסת מכתב באמצעות מכשיר הפקס, בשמו של שמעון פרס, בו הוא מבקש לכאורה תמיכה במרוץ לנשיאות. ברור לכל כי המכתב, תחת הכותרת 'אל תעשו לי את זה פעם נוספת' לא נשלח מלשכתו של פרס או איש מטעמו, והוא הגיע ממקור לא ידוע ולא על נייר רשמי של לשכתו.

 

"מיד עם קבלת המכתב וידאתי כי המכתב לא נשלח מלשכתו של פרס. אני מבקש את התערבותך המיידית בעניין, כדי לבדוק מי עומד מאחורי ניסיון ההטעיה שכן מדובר במקרה חמור ביותר של מרמה וזיוף בתקופה כה רגישה של המרוץ לנשיאות".

 

שלושת המועמדים לנשיאות - שמעון פרס, קולט אביטל ורובי ריבלין - עושים כל מאמץ כדי לגייס את קולות הח"כים. ההתרוצצות אחר חברי הכנסת מגיעה לשיאים חדשים, בעוד המערכת הפוליטית רוחשת בשמועות על נאמנויות כפולות, בגידות צפויות ושקרים קטנים.

 

ש"ס מהווה את לשון המאזניים. הרב עובדיה אמר הבוקר לח"כ גדעון סער כי מועצת גדולי התורה של ש"ס תתכנס מחר ותודיע על תמיכתה באחד המועמדים. גורמים בש"ס מסרו לאחר הפגישה כי למרות השיחה החיובית בין השניים, מסתמן כי ש"ס תתמוך בכל זאת במועמדותו של שמעון פרס לתפקיד. 

 

בהכנת הידיעה השתתפה נטע סלע
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
פרס
צילום: גיל יוחנן
פנה לקצין הכנסת. ח"כ חסון
צילום: חיים צח
הרב עובדיה. לא השתכנע
צילום: אלי אלגרט
מומלצים