שתף קטע נבחר

נתניהו לרב עובדיה: אשר חופש הצבעה לנשיאות

יו"ר הליכוד בא לביתו של הרב עובדיה יוסף בניסיון אחרון להשפיע על החלטת מועצת החכמים הערב - בעבור מי להצביע בבחירות לנשיאות. המועצה צפויה להורות לחברי הכנסת של ש"ס להצביע בעבור שמעון פרס. מקורבי ריבלין: הוא עצמו לא היה מעורב בתיאום הפגישה

פחות מ-24 שעות לפני שתוציא תנועת ש"ס את הבשורה שאולי תכריע מי יהיה הנשיא הבא, הגיע אמש (יום ד') יו"ר הליכוד, ח"כ בנימין נתניהו, לביתו של הרב עובדיה יוסף בירושלים בניסיון לשכנע את מנהיגהּ הרוחני של ש"ס לתמוך במועמד הליכוד, ח"כ ראובן (רובי) ריבלין. ואולם התמונה המצטיירת כבר די ברורה. מועצת החכמים של ש"ס שתתכנס הערב ב-21:00 אמורה להכריע כי חברי הכנסת של המפלגה יתמכו במשנה לראש הממשלה, השר שמעון פרס, למשרה הרמה.

 

נתניהו - בניסיון אחרון למנוע את רוע הגזירה - ביקש אמש ב-20:00 להיפגש עם הרב יוסף. ב-20:30 הודיעו לו אנשי הרב כי עליו להגיע תוך חצי שעה לפגישה. כשהגיע, ניסה יו"ר האופוזיציה לשכנע את הרב מדוע ראוי ריבלין להיות הנשיא הבא של מדינת ישראל. ואולם נראה שגם הפגישה הזו לא תסייע למועמד הליכוד להיבחר. בכירים בש"ס אמרו הערב כי קלושים הסיכויים שמועצת החכמים תורה על תמיכה בריבלין.


ניסיון שכנוע אחרון. נתניהו מגיע לבית הרב עובדיה יוסף (צילום: יואב גלאי)

 

יו"ר הליכוד ביקש מהרב יוסף שיאפשר חופש הצבעה לחברי הכנסת של ש"ס, אלא שגם הבקשה הזו תידחה ככל הנראה. בש"ס מתכוונים להורות לחברי הכנסת של הסיעה להצביע כאיש אחד בעבור מועמדותו של פרס. בש"ס אמרו היום ל-ynet כי הם אינם רואים בעין יפה את ניסיונותיו של ריבלין להשפיע על חברי כנסת מש"ס, הואיל וההחלטה הסופית נתונה ביד מועצת חכמי התורה ובראשה הרב יוסף. מקורביו של ריבלין אמרו כי הוא עצמו לא היה מעורב בתיאום הפגישה בין נתניהו לבין הרב.

 

לא ברור אם התערבותו של נתניהו מסייעת לריבלין, וייתכן שהיא אף פוגעת בו, הואיל והיא עלולה להבריח קולות של חברי כנסת משמאל - ובהם חברי כנסת ערבים - ששקלו להצביע בעבור מועמד הליכוד. הבוקר נפגש גם יו"ר סיעת הליכוד, ח"כ גדעון סער, עם הרב עובדיה יוסף, אבל כאמור, נראה כי בש"ס כבר התקבלה ההחלטה. לצד השיחה על מועמדותו של ריבלין, נתניהו ניצל את הפגישה כדי לדון עם הרב גם בסוגיות מדיניות וביטחוניות.

 

בהכנת הידיעה השתתפה נטע סלע
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דודי ועקנין
הרב יוסף וריבלין בפגישתם לפני כחודש
צילום: דודי ועקנין
מומלצים