שתף קטע נבחר

דו"ח המבקר על העורף יפורסם בחודש הבא

אחרי המתנה ארוכה יפרסם בחודש הבא מבקר המדינה את הדו"ח על התנהלות העורף במהלך מלחמת לבנון השנייה. ניסיונו להציג טיוטת דו"ח לוועדה לביקורת המדינה נבלם בשעתו

הדו"ח המדובר של מבקר המדינה, מיכה לינשנדטראוס, על התנהלות העורף במהלך מלחמת לבנון השניה צפוי להתפרסם בחודש הבא, כך נמסר אחר הצהריים (יום ה') ממשרד מבקר המדינה.

  

הדו"ח יכלול התייחסות למוכנות של העורף, לקשר שבין משק לשעת חירום לפיקוד העורף, להתנהלות הממשלה ולמשרד ראש הממשלה מול האיומים בעורף. המבקר בדק בין השאר מדוע לא הוכרז מצב מלחמה ומדוע לא הופעל משק לשעת חירום (מל"ח). הוא גם בדק את מצב המקלטים בצפון בזמן המלחמה ולפני כן. ועדת וינוגרד ציינה בדו"ח החלקי כי בשל בדיקת מבקר המדינה, היא לא תבחן לעומק את תפקוד העורף.

  

טיוטת הדו"ח נמסרה לעיון כל הגורמים המתבקשים בראשית חודש מארס. כולם העבירו למשרד המבקר את תגובותיהם ובימים אלה שוקדים במשרד המבקר על סיכום ועריכה סופית של הדו"ח. המבקר רצה להציג בפני הוועדה לביקורת המדינה של הכנסת את טיוטת הדו"ח, אולם נתקל בקשיים מצד פיקוד העורף ומשרד ראש הממשלה ואף הוגש בג"ץ בנושא. בלחץ הגורמים הנוגעים בדבר, החליט המבקר לסגת מכוונתו ולפרסם רק דו"ח סופי. 

 

בעבודה על הכנת הדו"ח השתתפו עובדי הביקורת במשרד מבקר המדינה, שסרקו אלפי מסמכים ושמעו עדויות מפי עשרות גורמים, בהם שרים, קצינים בכירים בצבא ובמשטרה, ראשי רשויות וערים ועוד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מבקר המדינה, מיכה לינדנשטראוס
צילום: גיל יוחנן
מומלצים