שתף קטע נבחר

סקר: אילון יביא יותר מנדטים, אך נתניהו ינצח

מסקר שערך רפי סמית, עולה כי הליכוד בראשות נתניהו יזכה ל-30-34 מנדטים מול כל מועמד של מפלגת העבודה. 73 אחוזים סבורים שאהוד ברק אינו ראוי להיות ראש ממשלה. 34 אחוזים חושבים שעמי אילון יכול לעמוד בראש המדינה. קדימה מתרסקת לפחות מעשרה מנדטים

תמונת מצב פוליטית, יומיים לפני הפריימריז בעבודה: עמי אילון נתפס כמתאים יותר מאהוד ברק להנהיג את המדינה וגם יביא למפלגת העבודה יותר מנדטים, אך בכל מקרה בנימין נתניהו יביס כל מועמד שתציב מפלגת העבודה. קדימה, המפלגה הגדולה כיום, תצטמק לפחות מ-10 מנדטים. כך עולה מסקר חדש שמפרסם הערב (יום א') לראשונה ב-ynet, הסוקר רפי סמית. 

 

לפי הסקר שבו נשאלו 500 איש (טעות הדגימה 4.5 אחוזים), המהווים מדגם מייצג של האוכלוסייה, עולה כי הליכוד בראשות נתניהו יזכה ל-30-34 מנדטים מול כל אחד מהמועמדים שתציג מפלגת העבודה. ללא קשר לסקר, נתניהו בטוח בעצמו ובניצחונו בבחירות כלליות, והן בבחירות פנימיות הליכוד. בימים אלה הוא בוחן את האפשרות להקדים את הפריימריז לראשות מפלגתו, אך יש לא מעט בעיות כלכליות שמקשות על המהלך. יו"ר הליכוד סבור שללא ספק הוא יהיה ראש הממשלה הבא.

 

54 אחוזים מהנשאלים סבורים כי יו"ר הליכוד מתאים להנהיג את המדינה, לעומת 44 אחוזים שטוענים כי הוא לא מתאים להיות ראש ממשלה. 34 אחוזים מהנשאלים אמרו כי אילון מתאים לכהן כראש ממשלה, לעומת 43 אחוזים שסבורים שהוא אינו ראוי לתפקיד.

 

לגבי שני המועמדים של מפלגת העבודה שיתמודדו מחרתיים בסיבוב השני בפריימריז עולה כי אילון נתפס בציבור הרחב כמתאים יותר להיות ראש ממשלה מאשר ברק. מפלגת העבודה מקבלת יותר מנדטים כאשר הוא עומד בראשה. 73 אחוזים מהנשאלים סבורים כי ברק לא ראוי להיות ראש ממשלה, לעומת 25 אחוזים שישמחו לראות אותו מחליף את אהוד אולמרט.

  

עוד עולה מהסקר כי ברק יביא למפלגתו 16 מנדטים, אילון יביא למפלגת העבודה 23 מנדטים בבחירות ואילו אם עמיר פרץ היה מתמודד בראש המפלגה היא היתה מקבלת 12 מנדטים בלבד.

 

מטה אילון: הוא היחיד שיכול לנצח

ממטה אילון נמסר בעקבות הפרסום ב-ynet כי "הסקר מוכיח שאילון מביא יותר מנדטים לעבודה והוא היחיד שמסוגל לנצח את נתניהו ולהחזיר את העבודה לשלטון, בעוד שברק אינו מסוגל לעשות זאת". לדבריהם, "אילון ישיב לעבודה את אמון הציבור".  

 

בעבודה חוששים שאחוזי ההצבעה יירדו בסיבוב השני, וכי לא כל התומכים של שני המועמדים יבואו להצביע. בשל כך, עורכים המועמדים אינספור שיחות טלפון עם ראשי המטות שלהם ברחבי הארץ, כדי לוודא שהם ממשיכים לפעול, וכי לא שוררת שאננות או לאות בקרב פעילי השטח.

 

אילון, מצידו, ערך בסוף השבוע כנס תמיכה בקיבוץ דגניה ב', והתחייב כי התיק הכלכלי הבכיר בממשלה יועבר לאבישי ברוורמן. ההודעה באה להרגיע, כך נראה, את אנשי הקיבוצים הסולדים מעמיר פרץ, בן בריתו החדש של אילון.

 

גם בסוף השבוע האחרון שמר ברק על שתיקה תקשורתית, אולם ערך כמה כנסים, כולל אצל תומכים בדואים בדרום. בשיחות סגורות עם מקורבים נשמע ראש הממשלה לשעבר אופטימי ביותר ואף מבודח, ואמר כי "ישנה אופטימיות מבוקרת. אנחנו לא רוצים להעלות יותר מדי את מפלס שביעות הרצון, אבל מסתמנת אפשרות שננצח. אנחנו פעילים כמו אנרג'ייזר". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו. מנצח כל מועמד
צילום: גיל יוחנן
ברק. יביא 16 מנדטים לעבודה
צילום: אמיר כהן
אילון. יביא 23 מנדטים למפלגתו
צילום: חגי אהרון
מומלצים