שתף קטע נבחר

פשרה: אולמרט יגיע לוועדה לביקורת המדינה ביולי

לאחר שביטל את הופעתו בפני הוועדה לביקורת המדינה, ולאחר שאוים בצו הבאה, הודיע ראש הממשלה כי בכוונתו להגיע לדיון שייערך בחודש הבא. יו"ר הוועדה לביקורת המדינה נוטה לקבל את הבקשה

בכל זאת יגיע, אבל מאוחר יותר: ראש הממשלה, אהוד אולמרט, הודיע הבוקר (יום ב') כי הוא מוכן להופיע לדיון בפרשת מרכז ההשקעות בוועדה לביקורת המדינה ב-2 ביולי. חברי הוועדה קיבלו את הההצעה, ואמרו כי אם אולמרט לא יגיע לוועדה במועד שנקבע הם יוציאו נגדו צו הבאה.

 

אולמרט אמור היה להופיע בפני הוועדה הבוקר כדי להעיד בפניה על פרשת מרכז ההשקעות, אולם אמש נודע כי אין בכוונתו להגיע לדיון. בפתח הישיבה התייחס ח"כ אורלב לדחיית השתתפותו של אולמרט בדיונים. "ביקשנו מראש הממשלה ב-30 באפריל להתייצב בפני הוועדה כדי לקיים את הדיון. ידענו שהיומן שלו עמוס. לאחר שבועיים של שיחות קיבלנו הודעה בכתב, שחתמה עליה עידית צרנוביץ', יועצת ראש הממשלה לקשר עם הכנסת, ובו היא כותבת - הריני לאשר את הופעתו של ראש הממשלה בנושא דו"ח מבקר המדינה בתאריך 11 ביוני בשעה 10:00".  


אורלב ולינדנשטראוס בדיון בוועדה (צילום: גיל יוחנן)

 

בהמשך דבריו אמר יו"ר הוועדה לביקורת המדינה כי ביום חמישי האחרון הוא קיבל פנייה מצרנוביץ' "שהיות ואולמרט עומד לנסוע בשליחות ממלכתית לוושינגטון, הוא מבקש לדחות את קיום הישיבה. אני אמרתי כי לדעתי מדובר בתירוץ סרק. התקשרתי אמש כמעט לכל חברי הוועדה כדי לעדכן אותם במתרחש. סברתי שאם ראש הממשלה מתחמק, אז אין לנו ברירה אלא להשתמש בסעיף המחייב אותו להופיע בפני הוועדה ואם לא ייעשה כן דינו קנס ופירושו עבירה פלילית".

 

ח"כ אורלב מתח ביקורת על ראש הממשלה, למרות שזה הודיע כי בכוונתו להופיע בפני הוועדה בחודש הבא. "ראש הממשלה לא נהג כראוי. יש בידנו התחייבות חתומה על קיום הדיון שבועיים לאחר שובו של אולמרט מארצות הברית".

 

על הפרק: דו"ח מרכז ההשקעות

הישיבה עוסקת בדו"ח מבקר המדינה בעניין מרכז ההשקעות, שבה נמתחה ביקורת חריפה על אולמרט בעניין תפקודו בעת ששימש שר התמ"ת בממשלת שרון. לישיבה אמור להגיע גם מבקר המדינה, מיכה לינדנשטראוס.

 

בדו"ח שפורסם באפריל השנה פסק לינדנשטראוס כי אולמרט ניסה לקדם את ענייניו של חברו ושותפו לשעבר, עו"ד אוריאל מסר. "עוזריו פעלו כזרועו הארוכה, מעורבותם בעסקה היתה יותר מפעולה מינורית לטובת היזם", כתב אז המבקר, שקבע כי בפרשה עולים חשדות פליליים וחשש לפגיעה בטוהר המידות.

 

מבקר המדינה, שהגיע לדיון בוועדה, אמר שהוא מציע לקבל את בקשת ראש הממשלה להגיע לוועדה בחודש הבא. "רצוי שהוא ישתתף בדיון הזה. חשוב שהוא יוכל לאמר את דברו ולהתייחס לדו"ח. בוויכוח הזה אני כמובן יכול רק להביע דעה, אני רוצה לברך את היו"ר וחברי הועדה שעמדו על משמר העצמאות והחשיבות של מוסד ועדת הכנסת לענייני ביקורת המדינה. היתה חשיבות גדולה מאוד לעמידה של היו"ר בעניין הזה, שהיתה להערכתי גם מכובדת וגם תקיפה".

 

אתמול נמסר ממשרד ראש הממשלה כי "מתוך כבוד לוועדה, ועל אף הבעייתיות המשפטית, ראש הממשלה נאות להשתתף בדיון במסגרת ההגבלות המתחייבות, ולישיבה אף נקבע מועד. בשבוע שעבר ביקשנו דחייה במועד קיום הדיון. הנימוקים פורטו באוזני יו"ר הוועדה. ואולם ח"כ אורלב - כהרגלו בעת האחרונה - מנסה להכפיש את ראש הממשלה ולגרום לו עוול על לא עוול". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אולמרט. יגיע ביולי
צילום: גיל יוחנן
אורלב. נוטה לאשר
צילום: ודים דניאל
מומלצים