שתף קטע נבחר

ת"א: המזרקות נצבעו אדום ב"דם הפלסטינים"

במסגרת פעולות המחאה לציון 40 שנות כיבוש, שפכו אנארכיסטים צבע אדום למזרקות בכיכרות דיזנגוף ומסריק, והיפנו ביקורת על התושבים המקומיים: "מי שעסוק בניהול חיים בורגניים ומוטרד בעיקר מהפקק בדרך לעבודה, בעודו מתעלם ממצבם של הפלסטינים, הינו שותף לאותן עוולות הנעשות בשטחים"

החיילים המשרתים במשרדי קצין העיר בתל אביב הופתעו הבוקר (ב') לראות כי המקום "הופצץ" במהלך הלילה בפצצות צבע אדומות ועל קיר הבניין רוססה הכתובת "די לשקרים, די לכיבוש". בדיקה קצרה העלתה כי מאחורי המעשה עומדים אנארכיסטים שביקשו למחות "על מדיניות השקר והדיס-אינפורמציה שמפעיל הצבא", כהגדרתם.

 

מלבד ההתקפה הלילית האדומה על המשרדים, נצבעו בשעות הבוקר באדום המים במזרקות בכיכר מסריק ובכיכר דיזנגוף בעיר. גם מאחורי היוזמות הללו עומדים פעילי שמאל ואנארכיסטים, שכבר מהשבוע שעבר החלו בפעולות מחאה לרגל ארבעים שנה לכיבוש שטחי יהודה ושומרון על ידי ישראל במלחמת ששת הימים.


 

במנשר שהפיצו הפעילים העומדים מאחורי צביעת מי המזרקה, הם הסבירו: "המזרקה נמצאת במרחב הציבורי ואמורה, באמצעות זרם המים המתמיד, לסמל את ההתחדשות והחיוניות שבטבע. אנו מאמינים כי לאחר 40 שנות כיבוש רצחני לא נותרה עוד זכות לציבור התל אביבי ליהנות ממיצג נוי מבלי להתייחס לפשעים המבוצעים בשמו מידי יום בשטחים הכבושים".

 

לדבריהם, מטרת הצבע האדום במזרקות היא "לייצג את דמם של האלפים שנהרגו ועשרות האלפים שנפצעו לאורך שנות הכיבוש, ונועד להמחיש, ולו לרגע קצר, את סדרי הגודל של ההרג המתבצע על ידי צבא הכיבוש עשרות בודדות של קילומטרים מתל אביב".

 

פעילי השמאל מזמינים את תושבי תל אביב לטבול את ידיהם במי המזרקות "ולהיווכח שגם ידיים אלה, הנדמות כנקיות, מוכתמות בדם הנכבשים והמדוכאים". לטענתם מי שעסוק בניהול חיים בורגניים ומוטרד בעיקר מהפקק בדרך לעבודה, בעודו מתעלם ממצבם של הפלסטינים, הינו שותף לאותן עוולות הנעשות לפלסטינים החיים בשטחים.

 

את שבוע ההתנגדות, כאמור, פתחו פעילי השמאל והאנארכיסטים ביום שלישי שעבר. בין פעולות המחאה שביצעו הפעילים לאורך השבוע שעבר היו חסימת הכניסות לתל אביב בעזרת פחי זבל בוערים, חסימת רחוב בירושלים באמצעות גדר תיל ושלטים מגדר ההפרדה, וכן ההפגנות נגד הגדר בבילעין ובאל מעסארה.

 

מעיריית תל אביב נמסר בתגובה לפעולות: "לא ידוע לנו מי עומד מאחורי הפעולות המתוארות, אך האחריות והסמכות לטפל באחראים לוונדליזם הוא של משטרת ישראל בלבד. באשר למזרקות שמולאו צבע אדום נציין כי מסנני המזרקות יסננו את הצבע מהמים תוך 24 שעות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המזרקה בכיכר מסריק
משרדי קצין העיר
מומלצים