שתף קטע נבחר

ח"כ אמסלם נתפס עם עשרות אלפי שקלים בנתב"ג

אנשי המכס בנמל התעופה ביקשו מהח"כ שעבר ב"מסלול הירוק" להראות להם את תכולת המזוודה ונדהמו למצוא בתוכה סכום שחייב בהצהרת-מכס על פי חוק

ח"כ חיים אמסלם מסיעת ש"ס נתפס אתמול (א') בנמל התעופה בן-גוריון כשברשותו מזוודה ובה עשרות אלפי שקלים. המזוודה והשקלים הוחרמו מידיו של אמסלם, אשר עוכב על ידי אנשי המכס לאחר לא הצהיר על הכסף שנשא עימו.

 

החוק במדינת ישראל קובע כי מי שברשותו למעלה מ-80 אלף שקלים בעת כניסתו לארץ - חייב להצהיר על כך בפני רשויות המכס ב"מסלול האדום" בנמל התעופה בן גוריון.

 

אלא שחבר הכנסת אמסלם ששב מחו"ל נשא עימו סכום גבוה בהרבה ממה שמתיר החוק ולא הצהיר על כך. ככל הנראה הוא ניסה לעבור במסלול הירוק הפטור מהכרזת מכס כלשהיא. בודקי המכס החליטו בכל זאת לפנות אליו ולבקש ממנו לפתוח את הכבודה שנשא עימו ולהפתעתם, גילו במזוודה כמה עשרות אלפי שקלים במזומן.

 

ח"כ אמסלם עוכב בידי חוקרי המכס על מנת להסביר מהיכן השיג את הכסף ומדוע לא הצהיר אודותיו. מרשות המסים סירבו להגיב לכתבה או למסור מאיזה יעד הגיע חבר הכנסת לישראל.

 

עוזרו של חבר הכנסת, אשר שטרית, סירב להסביר מה מקור הכסף והוסיף כי מדובר בבעיה טכנית בלבד שמטופלת מול הרשויות. אמסלם, לדבריו, יעשה כל מה שיידרש כדי להסדיר את העניין. "הוא לא ידע שמדובר בסכום החורג מהסכום המותר על פי חוק ומדובר בחריגה קטנה מהסכום המותר", הוסיף.

 

ח"כ הרב חיים אמסלם (47), תושב ירושלים, נשוי ואב לשמונה. הוא נבחר לראשונה לכנסת הנוכחית במסגרת רשימת ש"ס.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ח"כ חיים אמסלם. לא הצהיר
צילום: גיל יוחנן
מומלצים