שתף קטע נבחר

שביעות רצון במטה ברק; איפוק במטה אילון

הפעילים במטהו של אהוד ברק הריעו מול סקרי הטלוויזיה, במיוחד מול זה של ערוץ 1. סיבה נוספת לאופטימית בקרב אנשיו של ברק היא אחוזי ההצבעה הגבוהים. לעומת זאת, פעיליו של עמי אילון התבצרו במטה. בכירים במטה אילון אמרו ל-ynet כי הם ממשיכים לשמור על אופטימיות

מחכים לתוצאות האמת בקרב הצמוד: מתח - כך אפשר לתאר הערב (יום ג') את האווירה במטות של אהוד ברק ועמי אילון, לאחר שפורסמו תוצאות סקרי הטלוויזיה. במטהו של ברק שאבו אופטימיות במיוחד מהסקר של ערוץ 1, שהיה הקרוב ביותר לתוצאות האמת של הסיבוב הראשון. במטהו של אילון הסתגרו הפעילים בקומה השנייה ורק אחדים מהם ירדו לרחבת הבניין כדי להתראיין. 

 

פעילים בכירים במטהו של אהוד ברק הביעו שביעות רצון מתוצאות הסקריים בערוצי הטלוויזיה. גורם המקורב מאוד לברק אמר ל-ynet כי האופטימיות גברה לאחר שקיבלו את תוצאות הסקר, שערך פרופ' קמיל פוקס עבור ערוץ 1, הן התוצאות המדויקת יותר וזאת לנוכח ההערכה שרוחשים במטהו של ברק לפרופ' פוקס. גורמים במטהו של ראש הממשלה לשעבר העריכו כי בכמה מהערים ייתכן שחל מהפך לטובתו של ברק.


שמחה במטה ברק (צילום: ניב קלדרון)

 

עוד לפני פרסום הסקרים בטלוויזיה, העריכו גורמים בכירים ממטהו של ברק כי הניצחון בידיהם, לנוכח אחוזי ההצבעה שהסתמנו, מעל 60 אחוזים.

 

פעילי אילון מסתגרים במטה

סקרי הטלוויזיה לא הצליחו לעורר את מטה אילון המנומנם. מרבית הפעילים מתבצרים בקומה השנייה שבמטה שברמת החייל. אין יוצא ואין בא. ברחבת המטה היו יותר אנשי תקשורת מפעילים. אילון לא הגיע למקום, אולם הוא ביקר בזמן ההצבעה.


בעיקר עיתונאים. מטה אילון (צילום: עופר עמרם)

 

במטהו של אילון פעלו לקראת סגירת הקלפיות כמעט בהיסטריה בניסיון להגדיל את אחוזי ההצבעה בתל-אביב. פעיליו של אילון שלחו למתפקדים שתי הודעות מוקלטות מאילון ואבישי ברוורמן הקוראות לצאת ולהצביע. בכירים במטה אמרו ל-ynet כי הם ממשיכים לשמור על אופטימיות, ומאמינים שהפער יצטמצם לנוכח העובדה שבשעות האחרונות הגיעו מצביעים רבים לקלפיות באזורים שונים, בהם תל אביב ויישובי פריפריה. במטה אילון כבר נשמעו איומים על פנייה צפויה לבית משפט, שכן לטענתם, יש בידיה עדויות וראיות לזיופים במגזר הערבי.

 

אחד התומכים באילון הוא האלוף (במיל') עמירם לוין. לוין לא מתרגש מתוצאות הסקר. לדבריו, "את הטעויות בסקרים אנחנו מכירים. אני מקווה מאוד שעמי ינצח ואם לא אז אני מאחל הצלחה לאהוד ברק, כי השניים יובילו יחד את מפלגת העבודה".

 

לוין הוסיף: "אני לא נגד ברק אבל זו הזדמנות שניתנה למפלגת העבודה לחדש את המנהיגות, להחזיר אנשים רעננים עם אינטגריטי ועם ניסיון מוכח במצבי משבר, כמו עמי בתקופת המשבר בשב"כ עם הירצחו של רבין ז"ל ולהכניס אנשים טובים לשלטון, זה מה שחשוב".

 

לשאלה האם הוא מרגיש ביריבות קשה בין המחנות? - אומר לוין: "זו יריבות טבעית בזמן מאבק. בסופו של דבר אני מאמין שהם יתאחדו, אני מקווה שבהובלה של עמי, ואם יסתבר הפוך אז בהובלה של ברק ויכניסו את השלטון בישראל למקום הנכון".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שמחה במטה ברק
צילום: ניב קלדרון
מטה אילון. הרחבה ריקה
צילום: עופר עמרם
עמירם לוין. יש טעויות בסקרים
צילום: עופר עמרם
מומלצים