שתף קטע נבחר

היועצת לשעבר: ברק התנהל הפעם אחרת לגמרי

אנשים שעבדו עם ברק בעברו מסבירים מה למד מטעויות העבר ולאן מועדות פניו. יועצת התקשורת שעבדה עימו במשך שנים, מירב פרסי צדוק: "מי שעבר את גיל 60 כבר לא משתנה"

עם נצחונו של ברק וכניסתו לתפקיד יו"ר מפלגת העבודה - אומרים אנשים בעברו שהשינוי שחל בו מבוסס בעיקר על הפקת לקחים מטעויות העבר. מירב פרסי צדוק, יועצת אסטרטגית בנושאי תקשורת שעבדה עם ברק בעשר השנים האחרונות עד לקמפיין הנוכחי, אמרה היום (ד') ל-ynet: "ברק לא השתנה, הוא הפיק לקחים ולמד ליישם אותם".

 

פרסי צדוק אומרת כי "אי אפשר יהיה לקחת ממה שהיה ולהשליך על מה שהולך לקרות. בשנים האחרונות הוא עשה שיעורי בית ולמד את הדברים הטובים מהקדנציה הקודמת ויותר מזה - את הדברים הפחות טובים, ויישם לקחים". היא מציינת כי ניתן היה לראות חלק מיישום הדברים הללו גם בחודשים האחרונים. "הוא עשה פוליטיקה כמו שצריך, כרת את הבריתות הנכונות, הוא זיהה את עמוד השדרה של המפלגה ולמד לחבר אותו אליו".

 

"כל ההתנהלות של אז לא דומה להיום. אז ברק היה עם סוללת יועצים, ריבוי היועצים זה דבר שלא הוסיף נחת ואפילו הזיק. ההתנהלות האישית שהייתה קלוקלת - גם פוליטית גם אישיותית - כל הדברים האלה אני מאמינה שהוא יתקן בשלב הבא", היא מסבירה.

 

פרסי צדוק מסבירה שכעת יתמקד ברק בתחילת עבודה והפשלת שרוולים: "הוא התחייב לחזק את המערכות של הצבא ומערכת הביטחון, להחזיר למדינת ישראל את כוח ההרתעה להשיב את האמון במנהיגות במדינת ישראל, לאחד את השורות במפלגת העבודה ובסוף בסוף - גם להפוך את מפלגת העבודה לאלטרנטיבה אפשרית וגם לנצח את נתניהו. שלב ההוכחה עדיין מוטל עליו".

 

לאורך הקמפיין טרחו מקורביו של ברק להעביר מסרים של שינוי אישי שעבר על האיש, אך פרסי צדוק שמה דברים על דיוקם. "הוא בעצמו מעולם לא אמר שהוא השתנה. הוא אמר על עצמו בבדיחות שהוא הפך עם השנים מבנאדם בגזרה של בוז'י לגזרה של פואד, שזה השינוי המשמעותי שעבר. הוא לא באמת השתנה. הוא בנאדם שעבר את גיל 60 ובגילאים האלה כבר לא משתנים". עם זאת, היא מסבירה שברק התבגר, החכים ולמד לעשות עם עצמו דין וחשבון.

 

עו"ד גלעד שר, שכיהן תחת ברק כמנהל לשכת ראש הממשלה ושר הביטחון, אומר שברק השלים את השלב הראשון בחזרתו למנהיגות הלאומית. "אני מקווה שברק ישלב ידיים עם כל הכוחות השפויים במפלגת העבודה ומחוצה לה ומקווה שישכיל להוביל קו ביטחוני שקול ונחוש, לצד הידברות עם שכנינו וחתירה מתמדת ובלתי פוסקת להסדרים מדיניים באזור".

 

עו"ד שר אומר כי ברק "יודע בהחלט לשים את צורכי המדינה והאינטרסים החיוניים שלה לפני כל דבר אחר" לדבריו, מדובר באדם שמוכן להקריב לא מעט ברמה האישית והפוליטית לטובת האינטרסים הלאומיים. "בתקופה שעבדתי איתו, הייתי מעורב במה שהמדינה שידרה כלפי חוץ היה נחוש בהחלט להגיע להסדר. ואני מאוד מקווה שיונח מהר מאוד על שולחנו הנושא המדיני".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ברק. עבר שינוי?
צילום: ניב קלדרון
עשה שיעורי בית. פרסי צדוק
צילום: יוסי צבקר
צילום: זום 77
עו"ד שר. דרוש שינוי מדיני
צילום: זום 77
מומלצים