שתף קטע נבחר

ברק ופרץ נפגשו וסיכמו לשתף פעולה

בפגישה בין יו"ר העבודה הנכנס לזה שיוצא, לא עלו נושאים פרסונליים או חלוקת תפקידים. בימים הקרובים צפוי ברק להיפגש גם עם אהוד אולמרט ובערב - עם עמי אילון

אחרי כשנתיים שבהן לא נועדו, נפגשו הבוקר (יום ה') יו"ר מפלגת העבודה הנבחר, אהוד ברק, עם היו"ר היוצא, השר עמיר פרץ. השניים סיכמו לשתף פעולה במטרה לאחד את שורות המפלגה לקראת האתגרים העתידיים העומדים בפניה. בפגישה לא עלו נושאים פרסונליים או חלוקת תפקידים. הערב צפוי ברק עם ח"כ עמי אילון, עליו גבר בסיבוב השני בפריימריז

 

אתמול, כמה שעות לאחר שנודע כי ברק ניצח בפריימריז של מפלגת העבודה, שוחח פרץ בטלפון עם ברק ובירך אותו על ניצחונו בבחירות. פרץ אמר לברק: "אני לא מתכוון לעשות לך את מה שעשו לי. אני מתכוון לפעול עמך תוך שיתוף פעולה וכבוד הדדי".

 

מקורביו של פרץ ציינו לפני הפגישה, כי "מה שחשוב זה לבנות את המחנה החברתי. עדיף לעמיר לא למלא תפקיד בכיר בממשלה כדי שיוכל לשקם את מעמדו".

 

בימים הקרובים צפוי ברק להיפגש עם ראש הממשלה, אהוד אולמרט, לאחר שכבר שוחחו קצרות בטלפון. ברק מתכוון להשמיע באוזני ראש הממשלה את דרישתו מזמן הקמפיין - לקבוע תאריך מוסכם לבחירות, כתנאי לחבירה. "אנחנו לא מזגזגים", הבהיר אחד ממקורביו, "אם ברק אמר משהו בקיבוץ שדות ים - הוא התכוון לזה".

 

אולם, לקראת הפגישה אומרים אנשי אולמרט, כי אין כל כוונה לדון על כך: "אם הוא רוצה להוציא את העבודה מהממשלה בסמוך לדו"ח הסופי של ועדת וינוגרד, כפי שהתחייב במהלך קמפיין הבחירות שלו - זו זכותו", אומר גורם המקורב לאולמרט. "הוא מאמין שזה יפיל את הממשלה, אבל זה לא חייב לקרות - אפשר להמשיך גם עם 61 ח"כים. ראש הממשלה לא ינהל שום משא-ומתן על בחירות או על סוף הקדנציה שלו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ברק. שיתוף פעולה
צילום: ניב קלדרון
פרץ. לא דיברו על תפקידים
צילום: חיים צח
מומלצים