שתף קטע נבחר

פרץ מתכונן לקרב: נערך למפקד חדש בעבודה

שר הביטחון היוצא אינו קופא על שמריו לאחר הדחת-הבזק ממשרד הביטחון ודן עם תומכיו ביצירת גוף משמעותי מול יו"ר העבודה, אהוד ברק. בדיון הוחלט, בין היתר, כי המחנה הכלכלי-חברתי במפלגה יפעל לכינוס ועידה שתשפיע על עמדת העבודה בנושא התקציב וכי תחל ההיערכות למפקד רחב היקף. מקורבי פרץ: מי שחשב שהוא מחוסל - טעה

שר הביטחון היוצא, עמיר פרץ, איננו מבזבז זמן וכבר החל להיערך לקרבות הפוליטיים העתידיים המצפים לו במפלגת העבודה. לאחר שהודח בתחילת השבוע מראשות העבודה לטובת אהוד ברק ולאחר שהתפטר שלשום ממשרד הביטחון, כינס אמש (שבת) פרץ בלשכתו בתל-אביב את חברי סיעת העבודה הלוקחים חלק במחנה החברתי שהקים ודן עמם בהמשך הפעילות הפוליטית במפלגה.

 

בישיבה הוחלט להתחיל להיערך למפקד רחב היקף הצפוי להתחיל כבר בעתיד הקרוב. כמו כן, הוחלט לכנס ועידה חברתית-כלכלית של המחנה. מטרת הוועידה, בה יקחו חלק אלף צירים שייבחרו בכל רחבי הארץ וישתתפו בה גם אנשי אקדמיה וחברה, תהיה לקבל החלטות שיחייבו את הח"כים הנמנים על המחנה החברתי, בבואם להצביע על תקציב המדינה הבא. בנוסף, גיבו תומכיו של פרץ את החלטתו שלא לכהן כשר בלי תיק בממשלה וקראו לברק לפעול לאיחוד שורות המפלגה.  

 

מקורביו של פרץ אמרו כי הוועידה נועדה להפעיל לחץ על חברי הכנסת של העבודה ולהשפיע על המדיניות החברתית-כלכלית של המפלגה. כמו כן, אמורה הוועידה לחזק את אחיזתו של פרץ במחנה שהקים וליצור גוף משמעותי מול אהוד ברק. בעיניו של פרץ, נתפסת מדיניותו הכלכלית-חברתית של ברק כקפיטליסטית לפחות כמו זו של יושב ראש האופוזיציה, בנימין נתניהו.

 

בהתייחס להיערכות למפקד המפלגה, ציינו מקורבי פרץ כי הוא כבר נערך להילחם על חזרתו לראשות העבודה ואמרו: "עמיר לא מוותר, הוא כבר נערך לקרב הבא. מי שחשב שהוא מחוסל - טעה. עמיר מתחיל את הכל מחדש". בנוסף לפרץ, השתתפו בדיון שר התרבות המדע והספורט ראלב מג'אדלה, שרת החינוך יולי תמיר (שלא הגיעה, אך השתתפה טלפונית לזמן קצר), חברי הכנסת יורם מרציאנו, נדיה חילו ואפרים סנה וכן ראש המועצה המקומית גלבוע, דני עטר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פרץ. נערך לחיזוק השליטה
צילום: הרצל יוסף
ברק. קפיטליסט כמו נתניהו
צילום: דנה קופל
מומלצים